Liga włoska - 21. kolejka Serie C: ADC Viterbese Castrense - SSC Bari 1-1 (1-0)

12 stycznia na Stadio Enrico Rocchi w Viterbo odbył się mecz 21. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Viterbese Castrense i FC Bari. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 2 200 widzów.

21. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-12 15:00 | Stadion: Stadio Enrico Rocchi | Widzów: 2200 | Arbiter: L. Zufferli
ADC Viterbese Castrense
SSC Bari
1
1
N. Bensaja 3'
E. D'Ursi 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Viterbese Castrense.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie bramkę zdobył Nicholas Bensaja.

Niedługo później trener FC Bari postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 21. minucie na plac gry wszedł Theophilus Awua, a murawę opuścił Zaccaria Hamlili. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Viterbese Castrense.

W 57. minucie Antonini Czulina został zastąpiony przez Cristiana Bunina. Na murawie, jak to często zdarzało się Viterbese Castrense w tym sezonie, pojawił się Mattia Zanoli, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 83. minucie Edoarda Bianchiego.

Wysiłki podejmowane przez zespół FC Bari w końcu przyniosły efekt bramkowy. W czwartej minucie doliczonego czasu starcia bramkę wyrównującą zdobył Eugenio D'Ursi.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Filippo Berra83′
83′ Edoardo Bianchi
Valerio Di Cesare
Toni Markić
Marco Perrotta58′
Alessio Milillo
Alessio Sabbione
 3′ Nicholas Bensaja
Raffaele Bianco
Prince Emmanuel Doudu Besea
Zaccaria Hamlili21′
57′ Antonini Czulina
Andrea Schiavone
83′ Andrea Errico
Mirco Antenucci
Daniel Bezziccheri
Simone Simeri
86′ Salvatore Molinaro
Filippo Costa58′
83′ Mattia Zanoli
Giuseppe Esposito
Emanuele Menghi
Theophilus Awua21′ 83′
Matteo Menghi
Francesco Corsinelli83′
86′ Davide Sibilia
Michael Ijemuan Folorunsho
83′ Oliver Urso
Tomasz Kupisz
57′ Cristian Bunino
Eugenio D'Ursi58′  90′

Franco Ferrari83′

Arbiter nie ukarał piłkarzy FC Bari żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał cztery żółte.

Jedenastka Viterbese Castrense w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższą sobotę zespół Viterbese Castrense będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Potenzy. Jego rywalem będzie AZ Picerno ASD. Natomiast 19 stycznia FC Rieti zagra z zespołem FC Bari na jego terenie.