Liga włoska - 21. kolejka Serie B: Venezia FC - ASD Trapani Calcio 1-1 (1-0)

W meczu 21. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 26 stycznia, zespół Venezia FC zremisował z Trapani Calcio 1-1 (1-0). Mecz na Stadio Pierluigi Penzo obejrzało 2 965 widzów.

21. kolejka Włochy - Serie B
2020-01-26 15:00 | Stadion: Stadio Pierluigi Penzo | Widzów: 2965 | Arbiter: D. Ghersini
Venezia FC
ASD Trapani Calcio
1
1
M. Aramu 25'
S. Pettinari 74'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie za Cristiana Molinarę wszedł Pietro Ceccaroni.

W 25. minucie w drużynie Trapani Calcio doszło do zmiany. Tomasz Kupisz wszedł za Marca Moscatiego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mattia Aramu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Venezia FC , strzelając gola w tej samej minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alessandro Capello.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Trapani Calcio: Michele Fornasierowi w 41. i Mamadou Coulibalyowi w 44. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Venezia FC.

Na drugą połowę drużyna Venezia FC wyszła w zmienionym składzie, za Sergiu Suciu wszedł Lorenzo Lollo. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 60. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Adrianowi Montaltowi i Gregoriowi Luperiniemu.

Trener Trapani Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Jonathana Biabianego i na pole gry wprowadził napastnika Nicolę Dalmontego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 70. minucie Fabrizio Caligara został zmieniony przez Gaetana Monachella, co miało wzmocnić jedenastkę Venezia FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lorenza Del Pretego na Felice Evacuo.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Trapani Calcio w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Stefano Pettinari. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Anthony Taugourdeau.

W 75. minucie arbiter pokazał kartkę Michele Cremonesiemu, piłkarzowi gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Marco Carnesecchi
75′ Michele Cremonesi
Lorenzo Del Prete73′
Ivan Lakićević
Michele Fornasier41′
Marco Modolo
Stefano Scognamillo
17′ Cristian Molinaro
Stefan Strandberg
70′ Fabrizio Caligara
Jonathan Biabiany64′
46′ Sergiu Suciu
Mamadou Coulibaly44′
Franco Zuculini
Gregorio Luperini60′
60′ Adriano Montalto
Marco Moscati25′
Alessandro Capello
Anthony Michel Taugourdeau
 25′ Mattia Aramu
Stefano Pettinari  74′
Bruno Oliveira Bertinato
Matteo Bruno
Alberto Pomini
Giuseppe Stancampiano
17′ Pietro Ceccaroni
Salvatore Aloi
46′ Lorenzo Lollo
Andrea Colpani
70′ Gaetano Monachello