Liga włoska - 21. kolejka Serie B: FC Crotone - ASD Spezia Calcio 2008 1-2 (0-1)

26 stycznia na Stadio Ezio Scida odbył się pojedynek 21. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami FC Crotone i ASD Spezia. Mecz zakończył się zwycięstwem ASD Spezia 2-1. Starcie obejrzało 5 712 widzów.

21. kolejka Włochy - Serie B
2020-01-26 15:00 | Stadion: Stadio Ezio Scida | Widzów: 5712 | Arbiter: M. Serra
A. Ragusa 78'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna ASD Spezia wygrała aż osiem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko cztery.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 29. minucie żółtą kartkę dostał Simeon Tochukwu, zawodnik FC Crotone.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ASD Spezia w 34. minucie spotkania, gdy Mbala N'Zola zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Riccarda Marchizzy.

W 38. minucie żółtą kartkę obejrzał Matteo Ricci z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ASD Spezia.

Trener FC Crotone postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Maximiliano López, a murawę opuścił Simeon Tochukwu. Maximiliano López bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania żółtą kartką został ukarany Salvador Ferrer, zawodnik gości. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Maximiliano López.

W 53. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Emanuelowi Gyasiemu z ASD Spezia. W 67. minucie Mbala N'Zola został zmieniony przez Federica Ricciego. Po chwili trener ASD Spezia postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Giulia Maggiorego. Na boisko wszedł Gennaro Acampora, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Mattia Mustacchio, Andrea Nalini, a na ich miejsce weszli Antonio Mazzotta, Giovanni Crociata.

Trzeba było trochę poczekać, aby Antonino Ragusa wywołał eksplozję radości wśród kibiców ASD Spezia, strzelając kolejnego gola w 78. minucie spotkania. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Emanuel Gyasi.

Od 84. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FC Crotone i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonej pierwszej minucie meczu w drużynie ASD Spezia doszło do zmiany. Andrey Galabinov wszedł za Antonina Ragusę. Junior Messias z FC Crotone cztery minuty później dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 90. minucie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Elio Capradossi
89′ Vladimir Golemić
Martin Erlić
90′ Luca Marrone
Salvador Ferrer Canals47′
77′ Antonio Mazzotta
Riccardo Marchizza
Andrea Barberis
Giulio Maggiore73′
Ahmed Benali
Luca Mora84′
77′ Giovanni Crociata
Matteo Ricci38′
Salvatore Molina
Antonino Ragusa  78′ 90′
90′ 90′ Junior Messias
Mbala N'Zola  34′ 67′
29′ 46′ Simeon Tochukwu Nwankwo
Paolo Bartolomei
77′ Mattia Mustacchio
Andrey Galabinov90′
Moreno Rutten
Sveinn Aron Gudjohnsen
46′  47′ (k.) Maximiliano Gastón López
Giuseppe Mastinu
77′ Andrea Nalini
Federico Ricci67′
Zak Ruggiero

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy.