Liga włoska - 21. kolejka Serie B: Ascoli Picchio - Frosinone Calcio 0-1 (0-0)

W pojedynku 21. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 26 stycznia, zespół Ascoli Picchio przegrał z Frosinone Calcio 0-1 (0-0). Mecz na Stadio Cino e Lillo Del Duca w Ascolim Piceno obejrzało 5 709 widzów.

21. kolejka Włochy - Serie B
2020-01-26 21:00 | Stadion: Stadio Cino e Lillo Del Duca | Widzów: 5709 | Arbiter: M. Volpi
Ascoli Picchio FC 1898
Frosinone Calcio
0
1
N. Citro 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Frosinone Calcio wygrała aż dziewięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michele Troiana z Ascoli Picchio, a w 29. minucie Marcusa Rohdéna z drużyny przeciwnej.

W 51. minucie za Andreę Beghetta wszedł Salvatore D'Elia.

Dopiero w drugiej połowie Nicola Citro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Frosinone Calcio, strzelając gola w 54. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomagał Alessandro Salvi.

W 63. minucie w zespole Ascoli Picchio doszło do zmiany. Davide Petrucci wszedł za Maria Piccinocchiego. W 68. minucie kartkę otrzymał Michele Cavion z Ascoli Picchio. Trener Ascoli Picchio postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Petara Brleka i na pole gry wprowadził napastnika Giacoma Berettę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Riccardo Brosco, piłkarz gospodarzy. W 83. minucie w drużynie Frosinone Calcio doszło do zmiany. Mirko Gori wszedł za Raffaele Maiella. Kibice Frosinone Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicolasa Haasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Nicola Citro.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Francesco Bardi z zespołu gości. W 88. minucie w jedenastce Ascoli Picchio doszło do zmiany. Ricardo Matos wszedł za Simone Padoina.

Lorenzo Ariaudo
77′ Riccardo Brosco
Andrea Beghetto51′
Andreaw Gravillon
Nicolo Brighenti
71′ Petar Brlek
Marco Capuano
Leonardo Morosini
Alessandro Salvi
68′ Michele Cavion
Raffaele Maiello83′
88′ Simone Padoin
Marcus Rohdén29′
63′ Mario Piccinocchi
Andrea Tabanelli
20′ Michele Troiano
Francesco Zampano
63′ Davide Petrucci
Mirko Gori83′
Diogo Costa Pinto
Nicolas Haas86′
Christian Scorza
Alessio Tribuzzi
71′ Giacomo Beretta
Mattia Vitale
Davide Di Francesco
Luca Matarese
88′ Ricardo Manuel Pinho Matos

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.