Liga włoska - 20. kolejka Serie C: SSC Bari - ASD Sicula Leonzio 1-0 (1-0)

W starciu 20. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 22 stycznia, zespół FC Bari zwyciężył z Sicula Leonzio 1-0 (1-0). Mecz na Stadio Comunale San Nicola obejrzało 10 174 widzów.

20. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-22 20:45 | Stadion: Stadio Comunale San Nicola | Widzów: 10174 | Arbiter: F. Giaccaglia
SSC Bari
ASD Sicula Leonzio
1
0
S. Simeri 39'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki FC Bari.

Jedyną bramkę meczu dla FC Bari zdobył Simone Simeri w 39. minucie. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Bari.

W 57. minucie Damiano Lia został zastąpiony przez Tina Parisiego. Trener Sicula Leonzio postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Paola Grilla i na pole gry wprowadził napastnika Emanuele Catanię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w zespole Sicula Leonzio doszło do zmiany. Filippo Scardina wszedł za Facunda Lescana. Chwilę później trener FC Bari postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Theophilus Awua, a murawę opuścił Manuel Scavone. W drugiej połowie nie padły gole.

Damiano Lia57′
85′ Francesco Corsinelli
Sergio Sabatino
71′ Karim Laribi
Shaqir Tafa
90′ Mattia Maita
Rosario Bucolo
71′ Manuel Scavone
Paolo Grillo69′
Andrea Schiavone
Giuseppe Maimone78′
71′ Mirco Antenucci
Marco Palermo
 39′ Simone Simeri
Facundo Lescano69′
Davide Marfella
Francesco Governali
85′ Filippo Berra
Emanuele Polverino
Bruno Cascione
Andrea De Rossi
71′ Theophilus Awua
Tino Parisi57′
Raffaele Bianco
Christian Nicolás Sosa De Luca
Michael Ijemuan Folorunsho
Giuseppe Sicurella78′
90′ Tomasz Kupisz
Mauro Bollino
71′ Eugenio D'Ursi
Emanuele Catania69′
Franco Ferrari
Filippo Maria Scardina69′
Samuele Neglia
Danilo Terranova
71′ Giovanni Terrani

Zawodnicy FC Bari dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka FC Bari w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższą niedzielę zespół FC Bari będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Reggio Kalabrii. Jego rywalem będzie Urbs Sportiva Reggina 1914. Natomiast w poniedziałek Catanzaro Calcio 2011 zagra z drużyną Sicula Leonzio na jej terenie.