Liga włoska - 20. kolejka Serie C: Sambenedettese - Alma Juventus 1-1 (0-0)

22 stycznia na Stadio Riviera delle Palme w Sanie Benedetto del Tronto odbył się mecz 20. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Sambenedettese i Almy Juventus. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 2 392 widzów.

20. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-22 20:45 | Stadion: Stadio Riviera delle Palme | Widzów: 2392 | Arbiter: M. Giordano
SS Sambenedettese Calcio
Alma Juventus Fano 1906
1
1
E. Volpicelli 86'
E. Baldini 59'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Sambenedettese wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Dopiero w drugiej połowie Enrico Baldini wywołał eksplozję radości wśród kibiców Almy Juventus , zdobywając bramkę w 59. minucie pojedynku. W 60. minucie Andrea De Vito został zmieniony przez Benjamina Bocciolettiego.

W tej samej minucie w drużynie Almy Juventus doszło do zmiany. Simone Paolini wszedł za Roberta Marinę. Chwilę później trener Sambenedettese postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Luca Gelonese, a murawę opuścił Francesco Orlando. A kibice Almy Juventus nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mhanda Carte'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Samuele Parlati.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w zespole Almy Juventus doszło do zmiany. Hchiam Kanis wszedł za Enrica Baldiniego.

Drużyna Almy Juventus niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 27 minut, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Emilio Volpicelli. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 89. minucie, w drużynie Sambenedettese za Emilia Volpicellego wszedł Marco Piredda, a w zespole Almy Juventus Riccardo Barbuti zmienił Riccarda Cargneluttiego.

W 90. minucie czerwoną kartkę obejrzał Iacopo Cernigoi, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Stefano Amadio
61′ Francesco Orlando
Enrico Baldini  59′ 75′
61′ Ludovico Rocchi
Gianluca Carpani
90′ Iacopo Cernigoi
Roberto Marino60′
75′ Marco Frediani
Samuele Parlati75′
 86′ 89′ Emilio Volpicelli
Riccardo Cargnelutti89′
61′ Luca Gelonese
Ismaila Diop
Lorenzo Panaioli
Andrea Giorgini
89′ Marco Piredda
Mhando Carte Said75′
Nicolas Rango
Simone Paolini60′
61′ Alessio Di Massimo
Manuel Ricciardi
75′ Francesco Grandolfo
Giuseppe Sapone
Riccardo Malandruccolo
Luigi Sarli

Hchiam Kanis75′

Drużyna Sambenedettese w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Sambenedettese będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Vicenzy. Jej przeciwnikiem będzie ASD Arzignano Valchiampo. Tego samego dnia AS Gubbio 1910 zagra z zespołem Almy Juventus na jego terenie.