Liga włoska - 20. kolejka Serie C: LR Vicenza Virtus - Modena FC 1-0 (1-0)

22 stycznia na Stadio Romeo Menti odbyło się spotkanie 20. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Vicenzy Calcio i Modena FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Vicenzy Calcio 1-0. Spotkanie obejrzało 8 796 widzów.

20. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-22 20:45 | Stadion: Stadio Romeo Menti | Widzów: 8796 | Arbiter: L. Zufferli
LR Vicenza Virtus
Modena FC
1
0
D. Cappelletti 12'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków drużyna Modena FC wygrała osiem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz dziewięć remisów.

Jedyną bramkę meczu dla Vicenzy Calcio zdobył Daniel Cappelletti w 12. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vicenzy Calcio.

Trener Vicenzy Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Simone Pontissa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Antonio Cinelli. W 69. minucie Alessandro Marotta zastąpił Rachida Armę.

Chwilę później trener Modena FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Lorenzo De Grazia, a murawę opuścił Mattia Muroni. Między 76. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Modena FC: Mickael Varutti, Salvatore Pezzella, Simone Rossetti, Tiziano Tulissi, na ich miejsce weszli: Maxime Giron, Gianluca Laurenti, Bruno Gomes, Enrico Bearzotti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lorisa Zonty, Andrei Saranitiego, Leonarda Zarpellona zajęli: Federico Scoppa, Simone Guerra, Emanuele Padella. W drugiej połowie nie padły gole.

Andrea Ingegneri
 12′ Daniel Cappelletti
Alessandro Mattioli
Matteo Liviero
Mickael Varutti81′
Nicola Pasini
Giovanni Zaro
69′ Antonio Cinelli
Mattia Muroni72′
Jari Vandeputte
Rabiu Riliwan Oyndamola
84′ Leonardo Zarpellon
Salvatore Pezzella81′
76′ Loris Zonta
Carlo Emanuele Ferrario
69′ Alessandro Marotta
Simone Rossetti81′
76′ Andrea Saraniti
Nicola Stefanelli
84′ Emanuele Padella
Enrico Bearzotti90′
69′ Simone Pontisso
Andrea Boscolo Papo
Luca Rigoni
Lorenzo De Grazia72′
76′ Federico Matías Scoppa
Gianluca Laurenti81′
Alberto Tronco
Bruno Gomes de Oliveira Conceição81′
69′ Rachid Arma
Alberto Spagnoli
76′ Simone Guerra

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę zespół Modena FC rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Imolese Calcio 1919. Tego samego dnia AC Rimini będzie gościć zespół Vicenzy Calcio.