Liga włoska - 20. kolejka Serie C: FC Südtirol - Vis Pesaro 2-0 (1-0)

W spotkaniu 20. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 22 stycznia, zespół FC Südtirol wygrał z Visem 2-0 (1-0). Mecz na Stadio Marco Druso w Bolzano obejrzało 800 widzów.

20. kolejka Włochy - Serie C
2020-01-22 16:00 | Stadion: Stadio Marco Druso | Widzów: 800 | Arbiter: F. Pirrotta
FC Südtirol
Vis Pesaro
2
0
M. Ierardi 2'
G. Turchetta 52'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka FC Südtirol wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Mario Ierardi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Südtirol.

Jedenastka Visa ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie wynik na 2-0 podwyższył Gianluca Turchetta.

Chwilę później trener Visa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Tomáš Malec, a murawę opuścił Francesco Marcheggiani. W tej samej minucie za Gianmarca De Feo wszedł Antonio Di Nardo. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 74. minucie, w drużynie Visa za Yassine'a Ejjakiego wszedł Lorenzo Adorni, a w jedenastce FC Südtirol Daniele Casiraghi zmienił Marca Beccara.

Trener FC Südtirol wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matteo Rovera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Gianluca Turchetta. W 85. minucie Emanuele Gatto został zmieniony przez Nicola Giglego, a za Simone Mazzocchiego wszedł na boisko Mirko Petrella, co miało wzmocnić jedenastkę FC Südtirol. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tommasa Farabegolego na João Ricciullego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Tommaso Farabegoli90′
 2′ Mario Ierardi
Yassine Ejjaki74′
74′ Daniele Casiraghi
Alessandro Gabbani
85′ Emanuele Gatto
Alex Misin
Fabian Tait
Andrea Tessiore
 52′ 74′ Gianluca Turchetta
Gianmarco De Feo53′
88′ Simone Mazzocchi
Carlo Romei
85′ Nicolo Gigli
Flavio Lazzari
74′ Marco Beccaro
Antonio Di Nardo53′
Giordano Trovade
João Cláudio Gomes Ricciulli90′
88′ Mirko Petrella
Tomáš Malec53′
Niccolò Romero
Alessandro Tascini
74′ Matteo Rover

Eljon Toci

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę zespół Visa rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Ravenna FC. Natomiast w poniedziałek Reggio Audace FC będzie przeciwnikiem jedenastki FC Südtirol w meczu, który odbędzie się w Reggio Nell'emilii.