Liga włoska - 20. kolejka Serie B: US Cremonese - Venezia FC 0-0

18 stycznia na Stadio Giovanni Zini w Cremonej odbył się mecz 20. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami US Cremonese i Venezia FC. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 5 046 widzów.

20. kolejka Włochy - Serie B
2020-01-18 15:00 | Stadion: Stadio Giovanni Zini | Widzów: 5046 | Arbiter: F. Dionisi
US Cremonese
Venezia FC
0
0

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Claiton z drużyny gospodarzy. Była to 29. minuta starcia.

Kibice US Cremonese nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniela Ciofaniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Fabio Ceravolo. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Venezia FC: Antoniowi Fiordilinowi w 52. i Youssefowi Malehowi w 55. minucie. W 57. minucie Youssef Maleh został zmieniony przez Sergiu Suciu.

W 58. minucie czerwoną kartkę obejrzał Claiton, tym samym zespół gospodarzy musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W 69. minucie w drużynie US Cremonese doszło do zmiany. Giacomo Volpe wszedł za Nicolę Ravaglię. Trener Venezia FC postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Fabrizia Caligarę i na pole gry wprowadził napastnika Gaetana Monachella. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 75. minucie Simone Palombi został zmieniony przez Antonia Piccolę, co miało wzmocnić zespół US Cremonese. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriana Montalta na Gianmarca Zigoniego. W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Antoniowi Piccoli z US Cremonese.

Nicolò Casale
29′ 58′ Claiton Machado dos Santos
Adriano Montalto85′
38′ Fabio Giovanni Ceravolo
Alessandro Capello
75′ Simone Palombi
Mattia Aramu
Emanuele De Bono
Bruno Oliveira Bertinato
69′ Giacomo Volpe
Sergiu Suciu57′
38′ Daniel Ciofani
Franco Zuculini
75′ 90′ Antonio Piccolo
Francesco Di Mariano

Gaetano Monachello74′

Yuri Senesi

Gianmarco Zigoni85′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.