Liga włoska - 20. kolejka Serie B: Trapani Calcio - Ascoli Picchio 3-1 (1-1)

W spotkaniu 20. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 18 stycznia, drużyna Trapani Calcio wygrała z Ascoli Picchio 3-1 (1-1). Mecz na Stadio Polisportivo Provinciale obejrzało 4 322 widzów.

20. kolejka Włochy - Serie B
2020-01-18 15:00 | Stadion: Stadio Polisportivo Provinciale | Widzów: 4322 | Arbiter: G. Camplone
L. Morosini 32'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Ascoli Picchio wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie Stefano Pettinari dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 10. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alberta Gerba z Ascoli Picchio, a w 12. minucie Jonathana Biabianego z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Ascoli Picchio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie bramkę wyrównującą zdobył Leonardo Morosini. W zdobyciu bramki pomógł Alessio da Cruz.

W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fausta Grilla z Trapani Calcio, a w 43. minucie Michele Caviona z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 52. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Fausto Grillo osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 37. minucie. W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maria Piccinocchiego z Ascoli Picchio, a w 60. minucie Gregoria Luperiniego z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie za Andreę Colpaniego wszedł Mamadou Coulibaly.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Stefano Pettinari ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-1. Przy strzeleniu gola pomógł Marco Moscati.

W następstwie utraty gola trener Ascoli Picchio postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Maria Piccinocchiego i na pole gry wprowadził napastnika Giacoma Berettę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 70. minucie w drużynie Trapani Calcio doszło do zmiany. Nicola Dalmonte wszedł za Jonathana Biabianego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Trapani Calcio w 81. minucie spotkania, gdy Gregorio Luperini zdobył trzecią bramkę. W 83. minucie Leonardo Morosini został zmieniony przez Ricarda Matosa, a za Petara Brleka wszedł na boisko Diogo Pinto, co miało wzmocnić zespół Ascoli Picchio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Pettinariego na Felice Evacuo.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Alessio da Cruz osłabiając tym samym drużynę Ascoli Picchio. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Andreaw Gravillon
37′ 52′ Fausto Grillo
Nahuel Valentini
Stefano Scognamillo
Leonardo Morosini  32′ 83′
Stefan Strandberg
Petar Brlek87′
12′ 70′ Jonathan Biabiany
Michele Cavion43′
62′ Andrea Colpani
Alberto Gerbo10′
 81′ 60′ Gregorio Luperini
Simone Padoin
Marco Moscati
Mario Piccinocchi54′ 67′
Anthony Michel Taugourdeau
Alessio da Cruz90′
 6′, 66′ 89′ Stefano Pettinari
Maurice Covic
62′ Mamadou Coulibaly
Diogo Costa Pinto87′
Luigi Alberto Scaglia
Christian Scorza
70′ Nicola Dalmonte
Giacomo Beretta67′
89′ Felice Evacuo
Ricardo Manuel Pinho Matos83′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną.