Liga włoska - 20. kolejka Serie B: SS Juve Stabia - Empoli FC 1-0 (1-0)

18 stycznia na Stadio Comunale Romeo Menti w Castellammare di Stabii odbyło się spotkanie 20. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami SS Juve Stabia i Empoli FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SS Juve Stabia 1-0. Na stadionie stawiło się 3 144 widzów.

20. kolejka Włochy - Serie B
2020-01-18 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Romeo Menti | Widzów: 3144 | Arbiter: F. Fourneau
SS Juve Stabia
Empoli FC
1
0
F. Forte 6'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Empoli FC wygrał aż sześć razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Francesco Forte dla zespołu SS Juve Stabia. Bramka padła w tej samej minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Giacomo Calò.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Luigiemu Canottowi z SS Juve Stabia. Była to 34. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SS Juve Stabia.

Na drugą połowę jedenastka SS Juve Stabia wyszła w zmienionym składzie, za Marcela Büchla wszedł Alessandro Mallamo. W 65. minucie Leo Štulac został zastąpiony przez Davide Frattesiego.

W tej samej minucie w zespole Empoli FC doszło do zmiany. Amato Ciciretti wszedł za Leonarda Mancusę. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Filippowi Bandinellemu z drużyny gości. Po chwili trener SS Juve Stabia postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Alfreda Bifulca. Na boisko wszedł Mariano Izco, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Empoli FC: Jure'owi Balkovecowi w 76. i Davide Frattesiemu w 80. minucie. W 79. minucie w jedenastce SS Juve Stabia doszło do zmiany. Alessandro Rossi wszedł za Luigiego Canotta. Trener Empoli FC postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Samuele Ricciego i na pole gry wprowadził napastnika Antonina La Guminę, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Simone Romagnoli
75′ Alfredo Bifulco
Filippo Bandinelli68′
Bright Christopher Addae
Samuele Ricci83′
46′ Marcel Büchel
Leo Štulac65′
Giacomo Calò
Leonardo Mancuso65′
 6′ Francesco Forte
Andrea La Mantia
34′ 79′ Luigi Canotto
Dimitrios Nikolaou
75′ Mariano Julio Izco
Simone Pinna
46′ Alessandro Mallamo
Davide Frattesi65′ 80′
79′ Alessandro Rossi
Liam Henderson

Antonino La Gumina83′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom SS Juve Stabia, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.