Liga włoska - 20. kolejka Serie B: Cosenza Calcio - FC Crotone 0-1 (0-1)

20 stycznia na Stadio San Vito-Luigi Marulla odbył się pojedynek 20. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Cosenza Calcio i FC Crotone. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Crotone 1-0. Mecz obejrzało 8 817 widzów.

20. kolejka Włochy - Serie B
2020-01-20 21:00 | Stadion: Stadio San Vito-Luigi Marulla | Widzów: 8817 | Arbiter: E. Abbattista
Cosenza Calcio
FC Crotone
0
1
Junior Messias 12'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Cosenza Calcio wygrał aż sześć razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Junior Messias dla drużyny FC Crotone. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Guillaume Gigliotti.

Między 20. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Crotone.

W 58. minucie Frank Kanoute zastąpił Daniela Sciaudone'a. A trener FC Crotone wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mattię Mustacchia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Antonio Mazzotta.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Ahmed Benali z zespołu gości. Była to 69. minuta starcia. Trener Cosenza Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił obrońcę Matteo Legittima i na pole gry wprowadził napastnika Asencia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 77. minucie Simeon Tochukwu został zmieniony przez Maximiliana Lópeza, a za Ahmeda Benalego wszedł na boisko Tomislav Gomelt, co miało wzmocnić zespół FC Crotone. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeremy'ego Broha na Mirka Carrettę.

Vladimir Golemić
20′ 70′ Matteo Legittimo
Luca Marrone34′
Salvatore Monaco
Antonio Mazzotta63′
Zinédine Machach
Andrea Barberis43′
82′ Jeremy Broh
Ahmed Benali69′ 80′
Mirko Bruccini
Giovanni Crociata
58′ Frank Kanoute
Tomislav Gomelt80′
58′ Daniel Sciaudone
Mattia Mustacchio63′
Mattia Trovato
Moreno Rutten
70′ Raúl José Asencio Moraes
Maximiliano Gastón López77′
82′ Mirko Carretta
Andrea Nalini
Nicholas Pierini
Zak Ruggiero

Jedenastka Cosenza Calcio miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Cosenza Calcio dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.