Liga włoska - 20. kolejka Serie B: AS Livorno Calcio - ACD Virtus Entella 4-4 (3-1)

W pojedynku 20. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 18 stycznia, zespół AS Livorno zremisował z Virtusem Entella 4-4 (3-1). Mecz na Stadio Armando Picchi obejrzało 4 197 widzów.

20. kolejka Włochy - Serie B
2020-01-18 15:00 | Stadion: Stadio Armando Picchi | Widzów: 4197 | Arbiter: A. Rapuano
M. Pellizzer 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Livorno w dziewiątej minucie spotkania, gdy Murilo strzelił pierwszego gola.

W 12. minucie żółtą kartkę otrzymał Andrea Paolucci z Virtusu Entella.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna AS Livorno, zdobywając kolejną bramkę. W 21. minucie wynik na 2-0 podwyższył Sven Braken. Przy zdobyciu bramki pomógł Murilo.

Między 23. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Virtusu Entella i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS Livorno w 42. minucie spotkania, gdy Michele Rocca strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Matyję Bobena, piłkarza gospodarzy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Andrea Schenetti.

Drugą połowę zespół Virtusu Entella rozpoczął w zmienionym składzie, za Mirka Eramę wszedł Luca Mazzitelli. W 51. minucie żółtą kartką został ukarany Andrea Luci, zawodnik AS Livorno.

Trener Virtusu Entella wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Michele Currarina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Andrea Settembrini. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola. W 69. minucie Manuel De Luca został zastąpiony przez Matteo Mancosu. Chwilę później trener AS Livorno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Filip Raiczević, a murawę opuścił Murilo.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 77. minucie bramkę kontaktową zdobył Fabrizio Poli. Sytuację bramkową stworzył Giuseppe De Luca.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu w drużynie AS Livorno doszło do zmiany. Andrea Gasbarro wszedł za Svena Brakena. Andrea Settembrini z Virtusu Entella w 89. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 32. minucie.

Zespół Virtusu Entella wyrównał wynik meczu. W 89. minucie Giuseppe De Luca wyrównał wynik meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Luki Mazzitellego.

W doliczonym czasie gry żółtą kartkę dostał Manuel Marras z zespołu gospodarzy.

Prawie natychmiast Manuel Marras wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Livorno, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Antonio Porcino.

Dwie minuty później czerwone kartki dostali: Matteo Di Gennaro z AS Livorno i Andrea Schenetti z Virtusu Entella.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Virtusu Entella przyniosły efekt bramkowy. W szóstej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Michele Pellizzer. Asystę przy golu zaliczył Marco Chiosa.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-4.

Nikita Contini Baranovsky41′
45′ Matija Boben
Mirko Eramo46′
51′ Andrea Luci
Andrea Paolucci12′
 90′ 90′ Manuel Marras
Andrea Schenetti  45′ (k.) 90′
 42′ (k.) Michele Rocca
Andrea Settembrini32′ 89′ 61′
 21′ 83′ Sven Braken
Manuel De Luca69′
 9′ 23′ 70′ Murilo Otávio Mendes
Giuseppe De Luca  89′
Matteo Ricci
Pietro D'Amora
Lukáš Zima
Andrea Paroni
90′ Matteo Di Gennaro
Carlo Crialese
83′ Andrea Gasbarro
Matteo Mancosu69′
70′ Filip Raiczević
Claudio Morra

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom AS Livorno w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie trzy żółte kartki, a w drugiej dwie czerwone.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Virtusu Entella w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.