Liga włoska - 2. kolejka Serie C: US Pergolettese 1932 - US Pistoiese 1921 0-2 (0-0)

W starciu 2. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 1 września, jedenastka Pergolettese 1932 przegrała z Pistoiese 1921 0-2 (0-0). Mecz na Stadio Giuseppe Voltini w Cremie obejrzało 917 widzów.

2. kolejka Włochy - Serie C
2019-09-01 15:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Voltini | Widzów: 917 | Arbiter: D. De Tommaso
US Pergolettese 1932
US Pistoiese 1921
0
2
N. Gucci 62',87'

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie Vincenzo Camilleri został zmieniony przez Paola Dametta. W 60. minucie w drużynie Pergolettese 1932 doszło do zmiany. Marco Roma wszedł za Alessia Manzoniego.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Pistoiese 1921 w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Niccolò Gucci.

Po chwili trener Pergolettese 1932 postanowił wzmocnić formację obronną i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Aboubakara Bakayoko. Na boisko wszedł Gabriele Fanti, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pistoiese 1921 w 87. minucie spotkania, gdy Niccolò Gucci zdobył drugą bramkę. W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy Pergolettese 1932: Alessio Canessa, Simone Ferrari, a na ich miejsce weszli Elia Bortoluz, Michel Panatti.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Matteo Pisseri
69′ Aboubakar Bakayoko
Giorgio Viti71′
60′ Alessio Manzoni
Mirko Bortoletti71′
89′ Michel Panatti
Riccardo Capellini
89′ Elia Bortoluz
Ognjen Stijepović83′
69′ Stefano Franchi
Paolo Dametto55′
69′ Gabriele Fanti
Andres Llamas Acuna71′
Alessio Girgi
Klej Luka
Luca Belingheri
Federico Mazzarani
89′ Simone Ferrari
Federico Sonnini
Antonio Illuminato
Francesco Cerretelli83′
Manuel Poledri
Christian Spadoni
60′ Marco Roma
Emanuele Spinozzi71′
89′ Alessio Canessa
Antonino Tartaglione
69′ Nicola Ciccone
Pietro Tempesti
Giancarlo Malcore
Pierluigi Cappelluzzo83′

Piłkarze Pergolettese 1932 obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.

8 września zespół Pergolettese 1932 rozegra kolejny mecz w Busto Arsizio. Jego rywalem będzie Aurora Pro Patria 1919. Tego samego dnia ASDC Gozzano zagra z jedenastką Pistoiese 1921 na jej terenie.