Liga włoska - 2. kolejka Serie C: Ternana Calcio - Potenza Calcio 1-0 (0-0)

W starciu 2. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 1 września, drużyna Ternana Calcio wygrała z Potenza Calcio 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Libero Liberati w Terniem obejrzało 12 757 widzów.

2. kolejka Włochy - Serie C
2019-09-01 15:00 | Stadion: Stadio Libero Liberati | Widzów: 12757 | Arbiter: M. Vigile
Unicusano Ternana Calcio
SSD Potenza Calcio
1
0
M. Russo 73'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Potenza Calcio wyszedł w zmienionym składzie, za Álvara wszedł Mario Coppola. W 57. minucie Mattia Proietti został zastąpiony przez Antonia Palumba.

Trener Ternana Calcio postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Federica Furlana i na pole gry wprowadził napastnika Anthony'ego Partipilo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Między 57. a 68. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ternana Calcio: Guido Marilungo, Marino Defendi, na ich miejsce weszli: Giuseppe Torromino, Fabrizio Paghera. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Francesca Dettoriego, Manuela Ricciego zajęli: Marco Piccinni, Talla Souare.

Jedyną bramkę meczu zdobył Michele Russo dla drużyny Ternana Calcio. Bramka padła w tej samej minucie. W 80. minucie Jonathan Ferrante został zmieniony przez Daria Bergamellego, co miało wzmocnić zespół Ternana Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Orlanda Viterittiego na Sebastiana Longa oraz Antonia Isgra na Yacine Nembota.

W 84. minucie arbiter wyrzucił z boiska Luigiego Silvestriego z Potenza Calcio.

Antonio Giosa
 73′ Michele Russo
Emerson Ramos Borges
Simone Sini
Luigi Silvestri84′
68′ Marino Defendi
Orlando Viteritti81′
57′ Federico Furlan
Giuseppe Coccia
Luca Parodi
Francesco Dettori63′
57′ Mattia Proietti
Álvaro Juliano Ongilio46′
Aniello Salzano
Manuel Ricci63′
80′ Jonathan Alexis Ferrante
Antonio Isgrò81′
57′ Guido Marilungo
Jacopo Murano
Andrea Tozzo
Andrea Brescia
80′ Dario Bergamelli
Antonio Sepe
68′ Fabrizio Paghera
Mario Coppola46′
57′ Antonio Palumbo
Yacine Nembot81′
Gioacchino Niosi
Marco Piccinni63′
57′ Anthony Partipilo
Daniele Ferri Marini
57′ Giuseppe Torromino
Sebastiano Longo81′
Daniele Vantaggiato
Talla Souare63′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Potenza Calcio, a zawodnikom gospodarzy wręczył cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.

8 września zespół Ternana Calcio zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Rende Calcio 1968. Tego samego dnia Calcio Catania zagra z drużyną Potenza Calcio na jej terenie.