Liga włoska - 2. kolejka Serie C: SSC Bari - ADC Viterbese Castrense 1-3 (0-1)

1 września na Stadio Comunale San Nicola odbyło się spotkanie 2. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami FC Bari i Viterbese Castrense. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Viterbese Castrense 3-1. Na stadionie stawiło się 12 066 widzów.

2. kolejka Włochy - Serie C
2019-09-01 17:30 | Stadion: Stadio Comunale San Nicola | Widzów: 12066 | Arbiter: M. Marcenaro
D. Bezziccheri 76'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Nagle piłkarze Viterbese Castrense nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 31. minucie Mamadou Tounkara dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Viterbese Castrense.

Drugą połowę zespół FC Bari rozpoczął w zmienionym składzie, za Alessia Sabbionego, Giovanniego Terraniego weszli Marco Perrotta, Roberto Floriano. W 54. minucie Michele Volpe został zastąpiony przez Andreę De Falco.

W 58. minucie w drużynie FC Bari doszło do zmiany. Eugenio D'Ursi wszedł za Samuele Neglię. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Mirco Antenucci. Trener FC Bari postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Andreę Schiavonego i na pole gry wprowadził napastnika Simone Simeriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Viterbese Castrense przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed zakończeniem starcia dającą prowadzenie bramkę dla zespołu gości zdobył Daniel Bezziccheri.

W 80. minucie Jari Vandeputte został zmieniony przez Salvatore Molinarę, co miało wzmocnić jedenastkę Viterbese Castrense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomasza Kupisza na Franca Ferrariego.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Viterbese Castrense, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Mamadou Tounkara ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-3.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Federico Baschirotto
46′ Alessio Sabbione
Francesco De Giorgi
Zaccaria Hamlili
Toni Markić
85′ Tomasz Kupisz
Stefano Antezza
Manuel Scavone
Andrea Errico
74′ Andrea Schiavone
Jari Vandeputte80′
 67′ (k.) Mirco Antenucci
Daniel Bezziccheri  76′
58′ Samuele Neglia
Mamadou Tounkara  31′, 90′
46′ Giovanni Terrani
Michele Messina
46′ Marco Perrotta
Alessio Milillo
Francesco Bolzoni
Ludovico Ricci
Francesco Corsinelli
Giuseppe Scalera
58′ Eugenio D'Ursi
Andrea Corinti
85′ Franco Ferrari
Andrea De Falco54′
46′ Roberto Floriano
Mario Pacilli
74′ Simone Simeri
Salvatore Molinaro80′

Sebastiano Svidercoschi

Zawodnicy FC Bari dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Viterbese Castrense w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka FC Bari rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie FC Rieti. Tego samego dnia AZ Picerno ASD zagra z drużyną Viterbese Castrense na jej terenie.