Liga włoska - 2. kolejka Serie C: SS Monza 1912 - Novara Calcio 2-0 (1-0)

W spotkaniu 2. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 1 września, drużyna SS Monza wygrała z Novarą Calcio 2-0 (1-0). Mecz na Stadio Comunale Brianteo obejrzało 3 962 widzów.

2. kolejka Włochy - Serie C
2019-09-01 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Brianteo | Widzów: 3962 | Arbiter: F. Meraviglia
SS Monza 1912
Novara Calcio
2
0
M. Finotto 45'
E. Marchi 73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół SS Monza wygrał aż trzy razy, zremisował 10, a przegrał tylko raz.

Wysiłki podejmowane przez zespół SS Monza w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu Mattia Finotto dał prowadzenie swojej jedenastce.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SS Monza.

W 57. minucie Nicolas Fonseca zastąpił Filippa Nardiego. Trener Novary Calcio postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Giammaria Piscitellę i na pole gry wprowadził napastnika Diego Peraltę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Drużyna Novary Calcio ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Ettore Marchi.

W 77. minucie Tommaso Cassandro został zmieniony przez Tommasa Barbieriego, a za Riccarda Collodela wszedł na boisko Nicolás Schiavi, co miało wzmocnić zespół Novary Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cosima Chirica na Nicolę Mostiego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Gabriele Marchegiani
61′ Armando Anastasio
Riccardo Collodel77′
71′ Andrea Brighenti
Nicolas Fonseca57′
81′ Cosimo Chiricò
Giammario Piscitella57′
71′ Andrea D'Errico
Mattia Bortolussi
 45′ 61′ Mattia Finotto
Marco Bellich
61′ Mario Sampirisi
Pietro Visconti
Alessandro Di Munno
Alberto Zacchi
Giorgio Galli
Daniele Buzzegoli
71′ Simone Iocolano
Filippo Nardi57′
81′ Nicola Mosti
Nicolás Adrián Schiavi77′
Andrea Palazzi
Daniel Paroutis
61′ Ettore Gliozzi
Diego Peralta57′
71′  73′ Ettore Marchi
Lorenzo Pinzauti67′

Zawodnicy SS Monza dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Novary Calcio rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Calcio Lecco 1912. Natomiast 8 września Calcio Como będzie gościć zespół SS Monza.