Liga włoska - 2. kolejka Serie C: LR Vicenza Virtus - Fermana 3-1 (1-1)

1 września na Stadio Romeo Menti odbył się mecz 2. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Vicenzy Calcio i Fermana. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Vicenzy Calcio 3-1. Na stadionie stawiło się 8 243 widzów.

2. kolejka Włochy - Serie C
2019-09-01 17:30 | Stadion: Stadio Romeo Menti | Widzów: 8243 | Arbiter: G. Miele
G. Mantini 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Vicenzy Calcio wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Vicenzy Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 41. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Stefano Giacomelli.

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Giorgio Mantini.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Piłkarze Vicenzy Calcio szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 52. minucie Rachid Arma dał prowadzenie swojej drużynie.

W 56. minucie Federico Scoppa zastąpił Lorisa Zontę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Fermana doszło do zmiany. Mattia Soragna wszedł za Marca Manettę. Trener Fermana postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Simone Isacca i na pole gry wprowadził napastnika Hernana Molinariego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Zespół Fermana ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 73. minucie wynik na 3-1 podwyższył Alessandro Marotta.

Między 77. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Vicenzy Calcio: Matteo Bruscagin, Rachid Arma, Alessandro Marotta, Stefano Giacomelli, na ich miejsce weszli: Nicola Bizzotto, Simone Guerra, Andrea Saraniti, Leonardo Zarpellon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andrei Petrucciego, Luki Cognigniego, Antonia Bacia zajęli: Gabriele Zerbo, Alberto Fiumicetti, Luigi Liguori. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Marco Comotto
82′ Matteo Bruscagin
Marco Manetta65′
56′ Federico Matías Scoppa
Giorgio Mantini  45′
 52′ 82′ Rachid Arma
Andrea Petrucci77′
 41′ (k.) 89′ Stefano Giacomelli
Gianluca Urbinati
 73′ 89′ Alessandro Marotta
Mattia Soragna65′
82′ Nicola Bizzotto
Luca Ricciardi
89′ Leonardo Zarpellon
Massimo D'Angelo
56′ Loris Zonta
Alberto Fiumicetti77′
Ardit Gashi
Hernan Rodolfo Molinari65′
82′ Simone Guerra
Marco Pedroni
89′ Andrea Saraniti
Gabriele Zerbo77′

Zawodnicy Vicenzy Calcio obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Vicenzy Calcio zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Carpi FC 1909. Natomiast w niedzielę AC Feralpi Salo zagra z drużyną Fermana na jej terenie.