Liga włoska - 2. kolejka Serie C: Juventus U-23 - Robur Siena Srl 2-3 (0-2)

1 września na Stadio Giuseppe Moccagatta w Alessandrii odbył się mecz 2. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Juventusu U23 i Robur Siena. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Robur Siena 3-2. Starcie obejrzało 312 widzów.

2. kolejka Włochy - Serie C
2019-09-01 15:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Moccagatta | Widzów: 312 | Arbiter: A. Santoro
S. Guberti 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Robur Siena wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Robur Siena w 25. minucie spotkania, gdy Alessandro Polidori strzelił pierwszego gola.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Robur Siena, zdobywając kolejną bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Alessandro Cesarini.

Na drugą połowę zespół Juventusu U23 wyszedł w zmienionym składzie, za Alessandra Di Pardo, Simone Muratore'a, Manola Portanovę weszli Gianluca Frabotta, Luca Zanimacchia, Marco Olivieri.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Dany Carvalho.

W 59. minucie Matteo Serrotti zastąpił Francesca Vassalla. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Juventusu U23 doszło do zmiany. Hamza Rafia wszedł za Erica Laniniego. Trener Juventusu U23 postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Pietra Beruatta i na pole gry wprowadził napastnika Nikolaiego Frederiksena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Zespół Robur Siena długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 40 minut, jednak drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Dany Carvalho. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gianluca Frabotta osłabiając tym samym zespół Juventusu U23.

Niedługo po stracie gola drużyna Robur Siena ponownie trafiła do bramki rywala. W czwartej minucie doliczonego czasu starcia Stefano Guberti dał prowadzenie swojemu zespołowi z karnego.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Alessandro Confente
74′ Pietro Beruatto
Atila Varga84′
46′ Alessandro Di Pardo
Tommaso Arrigoni
46′ Simone Muratore
Fabio Gerli
46′ Manolo Portanova
Gladestony Estevão Paulino da Silva 76′
Idrissa Touré
Matteo Serrotti59′
 51′, 90′ Dany Mota Carvalho
Alessandro Cesarini  39′ 84′
67′ Eric Lanini
Alessandro Polidori  25′ 84′
Timothy Nocchi
Lorenzo Ferrari
Alessandro Siano
Tommaso Petrucci
46′ 90′ Gianluca Frabotta
Simone Bentivoglio84′
67′ Hamza Rafia
Stefano Guberti76′  90′ (k.)
74′ Nikolai Baden Frederiksen
Francesco Vassallo59′
Erik Gerbi
Gianluca D'Auria
Hans Nicolussi Caviglia
Marco Guidone84′
46′ Marco Olivieri
Raffaele Ortolini
46′ Luca Zanimacchia

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

8 września zespół Juventusu U23 rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie SS Arezzo. Tego samego dnia Carrarese Calcio zagra z drużyną Robur Siena na jej terenie.