Liga włoska - 2. kolejka Serie C: Casertana FC - Rende Calcio 1968 2-0 (1-0)

W starciu 2. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 1 września, drużyna Casertana FC wygrała z SS Rende 2-0 (1-0). Mecz na Stadio Comunale Alberto Pinto obejrzało 2 000 widzów.

2. kolejka Włochy - Serie C
2019-09-01 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Alberto Pinto | Widzów: 2000 | Arbiter: M. Arace
Casertana FC
Rende Calcio 1968
2
0
J. Silva 14'
L. Castaldo 65'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Casertana FC wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Casertana FC w 14. minucie spotkania, gdy Jacopo Silva zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Casertana FC.

W 51. minucie Gabriele Germinio został zastąpiony przez Allana Blaze'a. Trener SS Rende postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Lucę Scimię i na pole gry wprowadził napastnika Sidy'ego Coly'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Po chwili trener Casertana FC postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mohameda Laaribiego wszedł Daniele Paparusso, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Casertana FC utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Casertana FC udało się strzelić gola i wygrać.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Casertana FC, strzelając kolejnego gola. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Luigi Castaldo.

Od 66 minuty boisko opuścili piłkarze Casertana FC: Pasquale Rainone, Antonio Zito, Ernesto Starita, na ich miejsce weszli: Imanol González, Mak Varešanović, Antonio Floro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fabia Morsellego, Maicola Origlia zajęli: Pasquale Giannotti, Ismail Achik. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Davide Borsellini
80′ Pasquale Rainone
Federico Ampollini
 14′ Jacopo Silva
Luca Bruno
Carlo Clemente
Gabriele Germinio51′
Angelo D'Angelo
Maicol Origlio90′
58′ Mohamed Laaribi
Michele Collocolo
Leonardo Longo
Massimo Loviso
Salvatore Santoro
Luca Daniel Scimia51′
89′ Antonio Zito
Alberto Libertazzi
 65′ Luigi Castaldo
Fabio Morselli66′
89′ Ernesto Starita
Allan Junior Blaze51′
80′ Imanol González Benac
Mattia Bonetto
Nicola Longobardo
Daniele Cipolla
58′ Daniele Paparusso
Pasquale Giannotti66′
Giacomo Lezzi
Emir Murati
89′ Mak Varešanović
Ismail Achik90′
Lorenzo Cavallini
Sidy Keba Coly51′
89′ Antonio Floro Flores
Vittorio Vigolo
Marco Gambino

Mattia Matese

Zawodnicy obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka SS Rende rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Unicusano Ternana Calcio. Tego samego dnia Virtus Francavilla będzie przeciwnikiem zespołu Casertana FC w meczu, który odbędzie się we Francavilli Fontanej.