Liga włoska - 2. kolejka Serie C: Carrarese Calcio - Alessandria 1912 1-1 (1-1)

W spotkaniu 2. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 1 września, jedenastka Carrarese Calcio zremisowała z Alessandria 1912 1-1 (1-1). Mecz na Stadio dei Marmi w Carrarze obejrzało 1 348 widzów.

2. kolejka Włochy - Serie C
2019-09-01 15:00 | Stadion: Stadio dei Marmi | Widzów: 1348 | Arbiter: L. Zufferli
Carrarese Calcio
US Alessandria Calcio 1912
1
1
N. Valente 24'
F. Sartore 45'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków zespół Carrarese Calcio wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Nieoczekiwanie to zawodnicy Carrarese Calcio otworzyli wynik. W 24. minucie bramkę zdobył Nicola Valente.

Drużyna Alessandria 1912 wyrównała wynik meczu. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Francisco Sartore.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Drugą połowę jedenastka Carrarese Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Francesca Mezzoniego wszedł Lorenzo Pasciuti. W 57. minucie Francisco Sartore został zastąpiony przez Federica Casariniego.

Trener Carrarese Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Cassia Cardosellego i na pole gry wprowadził napastnika Francesca Tavana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 75. minucie Andrea Arrighini został zmieniony przez Franklyna Akammadu, a za Riccarda Chiarella wszedł na boisko Matteo Gerace, co miało wzmocnić drużynę Alessandria 1912. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Accursia Bentivegnę na Massima Maccaronego oraz Nicolę Valentego na Kalifę Manneh.

Kleto Gjura
60′ Cassio Cardoselli
Giuseppe Prestia
Samuele Damiani
Andrea Cambiaso
Giovanni Foresta
Riccardo Chiarello85′
46′ Francesco Mezzoni
Alessandro Gazzi
 24′ 84′ Nicola Valente
Francisco Sartore  45′ 57′
78′ Accursio Bentivegna
Gabriel Cleur
84′ Kalifa Manneh
Marco Ponzio
46′ Lorenzo Pasciuti
Federico Casarini57′
Elio Calderini
Fabio Castellano
78′ Massimo Maccarone
Robert Costantin Filip
60′ Francesco Tavano
Franklyn Akammadu75′

Matteo Gerace85′

Oussama M'Hamsi

Piłkarze Carrarese Calcio dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Carrarese Calcio w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

8 września drużyna Alessandria 1912 zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie AC Renate. Tego samego dnia Robur Siena Srl będzie gościć drużynę Carrarese Calcio.