Liga włoska - 2. kolejka Serie C: Calcio Lecco - FC Vercelli 2-0 (0-0)

W meczu 2. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 1 września, drużyna Calcio Lecco zwyciężyła z FC Vercelli 2-0 (0-0). Mecz na Stadio Rigamonti Ceppi obejrzało 1 885 widzów.

2. kolejka Włochy - Serie C
2019-09-01 17:30 | Stadion: Stadio Rigamonti Ceppi | Widzów: 1885 | Arbiter: G. Collu
Calcio Lecco 1912
FC Pro Vercelli Calcio
2
0
M. Moleri 51'
M. Chinellato 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Calcio Lecco wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Calcio Lecco w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie Marco Moleri dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 62. minucie Andrea Migliorini został zmieniony przez Jordana Pedrocchiego. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FC Vercelli doszło do zmiany. Simone Rosso wszedł za Matteo Della Mortego. Trener FC Vercelli postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Erosa Schiavona i na pole gry wprowadził napastnika Raoula Mala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Calcio Lecco postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Riccarda Capognę. Na boisko wszedł Matteo Chinellato, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 74. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Calcio Lecco: Marco Moleri, Simone D'Anna, Luca Giudici, na ich miejsce weszli: Federico Marchesi, Giancarlo Lisai, Claudio Maffei. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Giovanniego Graziana, Paula zajęli: Michele Foglia, Raffaele Russo.

Zespół FC Vercelli ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej drugiej minucie spotkania wynik na 2-0 podwyższył Matteo Chinellato.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Giacomo Quagliata
62′ Andrea Migliorini
Matteo Della Morte65′
 51′ 80′ Marco Moleri
Giovanni Graziano74′
Nicola Segato
Eros Schiavon65′
66′ Riccardo Capogna
Kevin Varas Marcillo
80′ Simone D'Anna
Giacomo Cecconi
80′ Luca Giudici
Cristiano Bani
80′ Federico Marchesi
Bilal Erradi
Federico Nacci
Michele Foglia74′
62′ Jordan Pedrocchi
Simone Rosso65′
Jacopo Scaccabarozzi
Andrea Volpatto
66′  90′ Matteo Chinellato
Victor Gabriel Henrique Volpe
80′ Giancarlo Lisai
Samuel Ciceri
80′ Claudio Maffei
Raoul Mal65′
Rilind Nivokazi
Raffaele Russo83′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Calcio Lecco w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę drużyna Calcio Lecco zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Novara Calcio. Natomiast 8 września UC AlbinoLeffe zagra z jedenastką FC Vercelli na jej terenie.