Liga włoska - 2. kolejka Serie C: Calcio Catania - Virtus Francavilla 2-1 (1-1)

W meczu 2. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 1 września, jedenastka Cataniej zwyciężyła z Virtusem Francavilla 2-1 (1-1). Mecz na Stadio Angelo Massimino obejrzało 8 000 widzów.

2. kolejka Włochy - Serie C
2019-09-01 17:30 | Stadion: Stadio Angelo Massimino | Widzów: 8000 | Arbiter: A. Di Graci
L. Perez 26'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Cataniej wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko dwa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Leonardo Perez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Virtusu Francavilla , strzelając gola w 26. minucie spotkania.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Francesco Lodi.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 62. minucie Luca Sparandeo zastąpił Leonarda Nunzellę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Cataniej przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie wynik ustalił Vincenzo Sarno.

W 64. minucie Davide Di Molfetta został zmieniony przez Andreę Mazzaraniego, co miało wzmocnić zespół Cataniej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giovanniego Tchetchouę na Federica Mastropietra. Po chwili trener Cataniej postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Giovanniego Pinta wszedł Giovanni Marchese, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Cataniej utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie Jacopo Dall'Oglio został zmieniony przez Cristiana Llamę, co miało wzmocnić zespół Cataniej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabia Delvina na Stefana Pina.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Virtusu Francavilla doszło do zmiany. Francesco Puntoriere wszedł za Dennego Gigliottiego. W 80. minucie Federico Vázquez został zmieniony przez Alaina-Pierre'a Bacleta, co miało wzmocnić zespół Virtusu Francavilla. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matteo Di Piazzę na Davisa Curiale'a oraz Vincenza Sarna na Emanuele Catanię. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Luca Sparandeo62′
73′ Jacopo Dall'Oglio
Andrea Tiritiello
 39′ (k.) Francesco Lodi
Denny Gigliotti80′
73′ Giovanni Pinto
Giovanni Tchetchoua68′
 63′ 85′ Vincenzo Sarno
Federico Zenuni
64′ Davide Di Molfetta
Leonardo Perez  26′
85′ Matteo Di Piazza
Federico Nahuel Vázquez80′
Miguel Angel Martinez
Francesco De Luca
73′ Giovanni Marchese
Marco Marozzi
73′ Cristian Llama
Federico Mastropietro68′
64′ Andrea Mazzarani
Alain-Pierre Baclet80′
85′ Emanuele Catania
Francesco Puntoriere80′
85′ Davis Curiale

Mattia Rossetti

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Cataniej, natomiast piłkarzom gości pokazał pięć.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę zespół Virtusu Francavilla rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Casertana FC. Tego samego dnia SSD Potenza Calcio będzie gościć jedenastkę Cataniej.