Liga włoska - 2. kolejka Serie C: AZ Picerno ASD - FC Rieti 2-1 (0-0)

1 września na Stadio Comunale Alfredo Viviani w Potenzy odbyło się starcie 2. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami AZ Picerno i FC Rieti. Mecz zakończył się zwycięstwem AZ Picerno 2-1. Na stadionie stawiło się 400 widzów.

2. kolejka Włochy - Serie C
2019-09-01 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Alfredo Viviani | Widzów: 400 | Arbiter: M. Marotta
A. De Paoli 77'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna AZ Picerno wyszła w zmienionym składzie, za Filippa Lorenziniego wszedł Nebil Caidi.

Na początku drugiej połowy piłkarze AZ Picerno nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Tanasii Kosovan.

W 57. minucie za Alessandra Marchiego wszedł Giuseppe Palma. W tej samej minucie w zespole FC Rieti doszło do zmiany. Andrea De Paoli wszedł za Pasquale De Sarlo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AZ Picerno w 74. minucie spotkania, gdy Francesco Bertolo strzelił drugiego gola. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w zespole AZ Picerno doszło do zmiany. Amilcare Fiumara wszedł za Francesca Bertola.

W tej samej minucie trener AZ Picerno postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Matteo Calamaiego wszedł Lorenzo Melli, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce AZ Picerno utrzymać prowadzenie.

Piłkarze FC Rieti szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 77. minucie wynik ustalił Andrea De Paoli.

W 89. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Raffaele Vacca, Emmanuele Esposito, a na ich miejsce weszli Mario Vrdoljak, Claudio Sparacello. Drużynie FC Rieti zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki AZ Picerno.

Fabio Pegorin
 74′ 75′ Francesco Bertolo
Antonio Aquilanti
Francesco Fontana
Nicolo Gigli
Walter Guerra
Tiziano Tiraferri
46′ Filippo Lorenzini
Andrea Zanchi
75′ Matteo Calamai
Abdoul Guiebre
 50′ Tanasii Kosovan
Alessandro Marchi57′
Francesco Pitarresi
Andrea Marino
89′ Mario Vrdoljak
Fabrizio Tirelli
Emanuele Santaniello
Pasquale De Sarlo57′
89′ Claudio Sparacello
Francesco Marcheggiani
Pietro Cavagnaro
Stefano Addario
46′ Nebil Caidi
Daniele Lazzari
75′ Amilcare Fiumara
Matteo Bellopede
75′ Lorenzo Melli
Antonio Granata
Marco Montagno
Filippo Sette
Aboubacar Soumahoro
Andrea De Paoli57′  77′
89′ Raffaele Vacca
Giuseppe Palma57′
Antonio Calabrese
Davide Poddie
89′ Emmanuele Esposito
Alessio Bartolotta
Umberto Nappello
Agostino Del Regno
Domenico Ruggieri

Boubacarr Sambou

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna FC Rieti w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

8 września zespół FC Rieti rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie SSC Bari. Tego samego dnia ADC Viterbese Castrense będzie przeciwnikiem jedenastki AZ Picerno w meczu, który odbędzie się w Viterbo.