Liga włoska - 2. kolejka Serie C: ASDC Gozzano - Calcio Como 0-2 (0-0)

W meczu 2. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 1 września, drużyna Gozzano przegrała z Calcio Como 0-2 (0-0). Mecz na Stadio Alfredo D'Albertas obejrzało 554 widzów.

2. kolejka Włochy - Serie C
2019-09-01 15:00 | Stadion: Stadio Alfredo D'Albertas | Widzów: 554 | Arbiter: C. Petrella
ASDC Gozzano
Calcio Como
0
2
A. Gabrielloni 60',73'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Calcio Como wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Dopiero w drugiej połowie Alessandro Gabrielloni wywołał eksplozję radości wśród kibiców Calcio Como, strzelając gola w 60. minucie spotkania. W 61. minucie za Francesca Rizza wszedł Max Barnofsky.

W następstwie utraty gola trener Gozzano postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Diego Rollego i na pole gry wprowadził napastnika Barreta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Calcio Como postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Ismaila H'Maidata. Na boisko wszedł Silvano Raggio, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy, w drużynie Calcio Como za Simone Ganza wszedł Luca Miracoli, a w zespole Gozzano Nicolò Palazzolo zmienił Marca Spinę.

W 73. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Alessandro Gabrielloni z Calcio Como. W 75. minucie Giacomo Tomaselli został zmieniony przez Riccarda Seconda, a za Mattię Tumminellego wszedł na boisko Adin Budkva, co miało wzmocnić zespół Gozzano. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alessandra Gabrielloniego na Massimiliana Gatta.

Samuele Emiliano z Gozzano w doliczonej trzeciej minucie pojedynku dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Davide Facchin
90′ Samuele Emiliano
Ciro Loreto
61′ Francesco Rizzo
Matteo Solini
Nicolò Tordini
Dario Toninelli
75′ Mattia Tumminelli
Alessandro Bellemo
Fabio Concas
Edoardo Bovolon
Roberto Guitto
Ismail H'Maidat66′
66′ Nicolò Palazzolo
Alessio Iovine
61′ Diego Martín Rolle
Francesco Marano
Demiro Pozzebon
Alessandro Gabrielloni  60′, 73′ 80′
75′ Giacomo Tomaselli
Simone Andrea Ganz66′
Gianmarco Fiory
Pierre Bolchini
Nicola Tintori
Luca Zanotti
61′ Max Rico Barnofsky
Enrico Celeghin
75′ Riccardo Secondo
Silvano Raggio Garibaldi66′
Giovanni Bruzzaniti
Massimiliano Gatto80′
75′ Adin Budkva
Jean Enrico Kouadio
61′ Paulo Vitor de Sousa Barreto
Luca Miracoli66′
Giulio Fasolo
Lorenzo Peli
66′ Marco Spina
Matteo Toniolo

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Gozzano, a zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Calcio Como w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

8 września drużyna Calcio Como zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie SS Monza 1912. Tego samego dnia US Pistoiese 1921 będzie rywalem zespołu Gozzano w meczu, który odbędzie się w Pistoi.