Liga włoska - 2. kolejka Serie C: AS Gubbio 1910 - USD Virtusvecomp Verona 2-2 (0-1)

1 września na Stadio Pietro Barbetti odbyło się spotkanie 2. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami AS Gubbio i USD Verona. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 814 widzów.

2. kolejka Włochy - Serie C
2019-09-01 15:00 | Stadion: Stadio Pietro Barbetti | Widzów: 814 | Arbiter: D. Virgilio
AS Gubbio 1910
USD Virtusvecomp Verona
2
2
A. Sbaffo 53',90'
R. Odogwu 40',88'

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy USD Verona w 40. minucie spotkania, gdy Raphael Odogwu zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny USD Verona.

Na drugą połowę zespół USD Verona wyszedł w zmienionym składzie, za Victora Da Silvę wszedł Luca Manarin.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 53. minucie Alessandro Sbaffo wyrównał wynik meczu.

W 63. minucie Elio De Silvestro został zmieniony przez Ignazia Battistę. W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy USD Verona: Marco Curto, Jacopo Rossi, a na ich miejsce weszli Matteo Pinton, Gianni Manfrin. Po chwili trener AS Gubbio postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Eralda Laktiego wszedł Rafael Muñoz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

Między 74. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy AS Gubbio: Jacopo Manconi, Mattia El Hilali, Nicola Malaccari, na ich miejsce weszli: Camillo Tavernelli, Marco Meli, Luzayadio Bangu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Riccarda Cazzoli, Andrei Magrassiego zajęli: Edoardo Merci, Manuel Di Paola.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku Raphael Odogwu po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-2.

Jedenastka AS Gubbio otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu gola wyrównującego strzelił Alessandro Sbaffo.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Fabiano Santacroce
88′ Mattia El Hilali
Ciro Oreste Sirignano
74′ Erald Lakti
Stefano Casarotto
88′ Nicola Malaccari
Riccardo Cazzola77′
 53′, 90′ Alessandro Sbaffo
Daniel Onescu
Christian Cesaretti
Victor Matheus Da Silva46′
63′ Elio De Silvestro
Andrea Magrassi83′
74′ Jacopo Manconi
Raphael Odogwu  40′, 88′
Federico Ravaglia
Mattia Chiesa
Marco Maini
Sibi Sheikh
74′ Rafael Muñoz Benavides
Marco Curto67′
Enrico Zanoni
Jacopo Rossi67′
88′ Luzayadio Bangu
Luca Lavagnoli
63′ Ignazio Battista
Edoardo Merci77′
88′ Marco Meli
Filippo Pellacani
74′ Camillo Tavernelli
Arturo Lupoli

Luca Manarin46′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

8 września zespół USD Verona będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Cesena FC. Tego samego dnia ASD Arzignano Valchiampo będzie rywalem jedenastki AS Gubbio w meczu, który odbędzie się w Vicenzy.