Liga włoska - 2. kolejka Serie C: AC Feralpi Salo - AC Rimini 2-2 (1-1)

1 września na Stadio Lino Turina w Salò odbył się mecz 2. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami AC Feralpi i Rimini FC. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 985 widzów.

2. kolejka Włochy - Serie C
2019-09-01 15:00 | Stadion: Stadio Lino Turina | Widzów: 985 | Arbiter: D. Moriconi
M. Ferrani 48'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna AC Feralpi wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Federico Scappi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rimini FC , strzelając gola w 39. minucie pojedynku.

Zespół AC Feralpi nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 41. minucie bramkę wyrównującą zdobył Andrea Caracciolo.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Rimini FC wyszła w zmienionym składzie, za Kennetha Van Ransbeecka wszedł Andrea Montanari.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Manuel Ferrani.

W 68. minucie Manuel Ferrani został zmieniony przez Marca Picascię. W 70. minucie w drużynie Rimini FC doszło do zmiany. Matteo Boccaccini wszedł za Vincenza Silvestra. Między 70. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy AC Feralpi: Sergio Contessa, Tommaso Ceccarelli, Andrea Caracciolo, Luca Guidetti, Federico Carraro, na ich miejsce weszli: Davide Mordini, Mattia Mauri, Francesco Stanco, Denis Hergheligiu, Simone Pesce. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Federica Gerardiego, Roberta Candidy zajęli: Tomi Petrović, Luca Cigliano.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę AC Feralpi przyniosły efekt bramkowy. W piątej minucie doliczonego czasu meczu Mattia Mauri wyrównał wynik meczu.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Francesco Scotti
70′ Sergio Contessa
Federico Scappi  39′
85′ Federico Carraro
Roberto Candido85′
85′ Luca Guidetti
Antonio Palma
Luca Magnino
Vincenzo Silvestro70′
Pasquale Maiorino
Kenneth Van Ransbeeck46′
 41′ 70′ Andrea Caracciolo
Federico Gerardi70′
70′ Tommaso Ceccarelli
Matteo Boccaccini70′
70′ Davide Mordini
Filippo Oliana
Michele Rinaldi
Marco Picascia68′
Christian Travaglini
Francesco Angelini
85′ Denis Hergheligiu
Luca Cigliano85′
70′  90′ Mattia Mauri
Andrea Montanari46′
Alessio Miceli
Alessandro Pari
85′ Simone Pesce
Vincenzo Bellante
Marco Bertoli
Tomi Petrović70′
70′ Francesco Stanco
Danilo Giacinto Ventola

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

8 września drużyna AC Feralpi zawalczy o kolejne punkty w Fermo. Jej rywalem będzie Ferman. Tego samego dnia FC Südtirol zagra z zespołem Rimini FC na jego terenie.