Liga włoska - 2. kolejka Serie B: Urbs Sportiva Reggina 1914 - Delfino Pescara 3-1 (3-0)

3 października na Stadio Oreste Granillo w Reggio Kalabrii odbyło się spotkanie 2. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Urbsu Sportiva Reggina 1914 i Delfino Pescara. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Urbsu Sportiva Reggina 1914 3-1.

F. Maistro 70'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Urbsu Sportiva Reggina 1914 wygrał aż pięć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry kartkę dostał Marco Rossi z Urbsu Sportiva Reggina 1914.

W 18. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale Cristian Galano spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Delfino Pescara.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Urbsu Sportiva Reggina 1914 w 23. minucie spotkania, gdy Daniele Liotti strzelił pierwszego gola.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Urbsu Sportiva Reggina 1914, zdobywając kolejną bramkę. W 27. minucie Daniele Liotti ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nicolò Bianchi.

W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nicolę Belloma z Urbsu Sportiva Reggina 1914, a w 32. minucie Lediana Memushaja z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Urbsu Sportiva Reggina 1914 w 44. minucie spotkania, gdy Jeremy Menez strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zaliczył Lorenzo Crisetig.

Na drugą połowę jedenastka Urbsu Sportiva Reggina 1914 wyszła w zmienionym składzie, za Daniele Gasparetta wszedł Thiago Cionek. Także drużyna Delfino Pescara wyszła w zmienionym składzie, za Damira Cetera wszedł Asencio. W 56. minucie Nicolò Bianchi zastąpił Ricarda Faty'ego.

Niedługo później trener Urbsu Sportiva Reggina 1914 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Germána Denisa. Na boisko wszedł Kyle Lafferty, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 70. minucie bramkę pocieszenia zdobył Fabio Maistro. Przy zdobyciu bramki pomógł Asencio.

W 73. minucie Paweł Jaroszyński został zmieniony przez Salvatore Bocchettiego, co miało wzmocnić drużynę Delfino Pescara. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeremy'ego Meneza na Hachima Mastoura. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Raoul Bellanova57′
17′ Marco Rossi
Mirko Drudi
46′ Daniele Gasparetto
Gennaro Scognamiglio
Lorenzo Crisetig
Paweł Kamil Jaroszyński73′
Enrico Del Prato
Massimiliano Busellato
56′ Nicolò Bianchi
Cristian Galano 18′ (k.)
 23′, 27′ 56′ Daniele Liotti
Fabio Maistro  70′
31′ Nicola Bellomo
Ledian Memushaj32′ 65′
69′ Germán Gustavo Denis
Mirko Valdifiori57′
 44′ 82′ Jeremy Menez
Damir Ceter Valencia46′
Enrico Guarna
Nicolo Radaelli
46′ Thiago Rangel Cionek
Alessandro Sorrentino
56′ Gianluca Di Chiara
Salvatore Bocchetti73′
Dimitris Stavropoulos
Edgar Joel Elizalde Ferreira
Francesco De Rose
Edoardo Masciangelo57′
56′ Ricardo Faty
Cristian Ventola
Michael Ijemuan Folorunsho
Leandro Fernandes Da Cunha
69′ Kyle Lafferty
Alessio Riccardi
82′ Hachim Mastour
Stephane Richi Omeonga57′
Mario Szitum
Raúl José Asencio Moraes46′
Nikola Vasic
Miloš Bočić65′

Christian Capone

Zawodnicy Urbsu Sportiva Reggina 1914 obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.