Liga włoska - 2. kolejka Serie B: SPAL 2013 - Cosenza Calcio 1-1 (0-0)

W starciu 2. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 3 października, drużyna Spal zremisowała z Cosenza Calcio 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadio Paolo Mazza w Ferrarej.

A. Tiritiello 90'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 16. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Niedługo po przerwie jedenastka gospodarzy trafiła do bramki rywala. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Bartosz Salamon. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Salvatore Esposito.

W 57. minucie za Mohameda Bahloulego wszedł Ihsan Sacko. W następstwie utraty gola trener Cosenza Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Mirka Brucciniego i na pole gry wprowadził napastnika Benjamina Kone'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Między 62. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości.

W 69. minucie Sebastiano Esposito został zmieniony przez Espeta, a za Salvatore Esposita wszedł na boisko Alessandro Murgia, co miało wzmocnić jedenastkę Spal. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Angela Corsiego na Gianluigiego Suevę oraz Ihsana Sackę na Gianlucę Litteriego. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Spal doszło do zmiany. Marco Sala wszedł za Marca D'Alessandra. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Spal: Mattii Valotiemu w 85. i Espetowi w 88. minucie.

W doliczonej drugiej minucie meczu w zespole Cosenza Calcio doszło do zmiany. Andrea Tiritiello wszedł za Gianmarca Ingrossa.

Bramkarz Spal wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W czwartej minucie doliczonego czasu starcia Andrea Tiritiello wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jaime Báez.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Wladimiro Falcone
 48′ Bartosz Salamon
Angelo Corsi62′ 71′
78′ Marco D'Alessandro
Luca Bittante74′
69′ Salvatore Esposito
Daniel Sciaudone37′
85′ Mattia Valoti
Mohamed Rayane Bahlouli57′
43′ 69′ Sebastiano Esposito
Andrea Tiritiello90′  90′
78′ Marco Sala
Mario Gaudio
Leonardo Sernicola
Raffaele Maresca
Riccardo Spaltro
Benjamin Lhassine Kone58′
69′ Alessandro Murgia
Gianluca Litteri71′
69′ 88′ Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato
Ihsan Sacko57′ 65′ 71′
Georgi Tunjov
Gianluigi Sueva71′
Enrico Brignola

Marko Janković

Arbiter w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gości, a w drugiej cztery. Zawodnicy Spal dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Cosenza Calcio w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.