Liga włoska - 2. kolejka Serie B: Pordenone Calcio - Frosinone Calcio 0-2 (0-2)

12 sierpnia na Stadio Nereo Rocco w Trieście odbyło się spotkanie 2. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Pordenone Calcio a Frosinone Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem Frosinone Calcio 2-0.

A. Novakovich 15'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Pordenone Calcio wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Camillo Ciano. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Andrea Beghetto.

Zespół Pordenone Calcio ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Frosinone Calcio , zdobywając kolejną bramkę. W 15. minucie wynik ustalił Andrija Novakovich. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marcus Rohdén.

W 39. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michele Camporesego z Pordenone Calcio, a w 42. minucie Nicolasa Haasa z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Kibice Pordenone Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lucę Tremoladę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Davide Gavazzi. Trener Frosinone Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Federico Dionisi, a murawę opuścił Camillo Ciano.

W tej samej minucie Andrija Novakovich został zastąpiony przez Matteo Ardemagniego. Między 62. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Pordenone Calcio: Riccardo Bocalon, Gianvito Misuraca, Tommaso Pobega, Michele De Agostini, na ich miejsce weszli: Luca Strizzolo, Davide Mazzocco, Leonardo Candellone, Lucas Chiaretti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alessandra Salviego, Raffaele Maiella, Andrei Beghetta zajęli: Luca Paganini, Mirko Gori, Francesco Zampano.

Lorenzo Ariaudo
39′ Michele Camporese
Andrea Beghetto89′
83′ Michele De Agostini
Luka Krajnc
Alessandro Vogliacco
Alessandro Salvi66′
Salvatore Burrai
Przemysław Szymiński
46′ Davide Gavazzi
Nicolas Haas42′
62′ Gianvito Misuraca
Raffaele Maiello66′
75′ Tommaso Pobega
Marcus Rohdén
Patrick Ciurria
Andrija Novakovich  15′ 60′
62′ Riccardo Bocalon
Francesco Zampano89′
83′ Lucas Chiaretti Cossenzo
Mirko Gori66′
62′ Davide Mazzocco
Luca Paganini66′
Simone Pasa
Alessio Tribuzzi
46′ Luca Tremolada
Mattia Vitale
Roberto Zammarini
Matteo Ardemagni60′
75′ Leonardo Candellone
Nicola Citro
62′ Luca Strizzolo
Federico Dionisi60′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.