Liga włoska - 2. kolejka Serie B: Perugia Calcio - Delfino Pescara 1936 2-1 (2-1,2-1)

14 sierpnia na Stadio Renato Curi odbył się mecz 2. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Perugia Calcio a Delfino Pescara. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Perugia Calcio 2-1.

M. Pucciarelli 15'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Delfino Pescara w 15. minucie spotkania, gdy Manuel Pucciarelli zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Cristian Galano.

Jedenastka gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ zespół Perugia Calcio doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Christian Kouan. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Perugia Calcio: Norbertowi Gyomberowi w 23. i Christianowi Kouanowi w 29. minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Perugia Calcio przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie wynik ustalił Federico Melchiorri. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Pasquale Mazzocchi.

Od 41. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Trener Perugia Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cristiana Buonaiuta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Hans Nicolussi. Po godzinie gry arbiter ukarał kartką Riccarda Maniera, zawodnika gości.

W 63. minucie Luca Palmiero został zmieniony przez Massimiliana Busellata. W 74. minucie sędzia przyznał kartkę Marcowi Carrarowi z jedenastki gospodarzy. Niedługo później trener Delfino Pescara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Luca Clemenza, a murawę opuścił Riccardo Maniero.

W tej samej minucie w drużynie Delfino Pescara doszło do zmiany. Milos Bocic wszedł za Manuela Pucciarellego.

Vincenzo Fiorillo
23′ Norbert Gyomber
Davide Bettella
41′ Pasquale Mazzocchi
Hugo Campagnaro113′
Mardochee Nzita
Edoardo Masciangelo
79′ Aleandro Rosi
Gabriele Zappa
Filippo Sgarbi
Grigoris Kastanos113′
Vlad Mihai Dragomir
Ledian Memushaj45′
 18′ 29′ 73′ Christian Kouan Oulaï
Luca Palmiero63′
54′ Hans Nicolussi Caviglia
Cristian Galano
73′ Diego Falcinelli
Riccardo Maniero62′ 89′
 40′ 45′ 100′ Federico Melchiorri
Manuel Pucciarelli  15′ 89′
Marco Albertoni
Fabrizio Alastra
Andrea Fulignati
Luca Crecco
73′ 74′ Marco Carraro
Cristiano Del Grosso
79′ Marcello Falzerano
Edgar Joel Elizalde Ferreira
100′ Amara Konate
Gennaro Scognamiglio113′ 118′
54′ Cristian Buonaiuto
Alessandro Bruno
Christian Capone
Massimiliano Busellato63′
73′ Pietro Iemmello
Luca Clemenza89′ 111′
Samuele Righetti
Filippo Melegoni113′

Nicolas Alexis Anthony Belloni

Milos Bocic89′

Fabian Pavone

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w zespole Perugia Calcio doszło do zmiany. Amara Konate wszedł za Federica Melchiorriego. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Delfino Pescara: Luce Clemenzy w 111. i Gennarowi Scognamigliowi w 118. minucie.

W 113. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Filippo Melegoni, Gennaro Scognamiglio, a na ich miejsce weszli Grigoris Kastanos, Hugo Campagnaro.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii jedenastek drużyna Delfino Pescara pokonała piłkarzy Perugia Calcio 4-2. Swoją drużynę pogrążyli Cristian Buonaiuto, Pietro Iemmello, którzy nie wykorzystali karnych. Więcej szczęścia miał Cristian Galano z zespołu Delfino Pescara, który nie wykorzystał jedenastki, a mimo to jego jedenastka wygrała.

Przewaga drużyny Delfino Pescara w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Jedenastka Perugia Calcio zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter w pierwszej połowie przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Perugia Calcio, a w drugiej jedną. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.