Liga włoska - 2. kolejka Serie B: LR Vicenza Virtus - Pordenone Calcio 1-1 (0-0)

W pojedynku 2. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 3 października, jedenastka LR Vicenza Virtus zremisowała z Pordenone Calcio 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Romeo Menti. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adama Chrzanowskiego występującego w Pordenone Calcio.

D. Diaw 54'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 19. a 31. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Na początku drugiej połowy piłkarze Pordenone Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 54. minucie bramkę zdobył Davide Diaw. Sytuację bramkową stworzył Nicola Falasco.

W następstwie utraty gola trener LR Vicenza Virtus postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Jariego Vandeputtego i na pole gry wprowadził napastnika Stefana Giacomellego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie za Gabriele Goriego wszedł Alessandro Marotta.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 62. minucie wynik ustalił Daniel Cappelletti. Asystę przy bramce zanotował Stefano Giacomelli.

Między 63. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy LR Vicenza Virtus: Riccardo Meggiorini, Simone Pontisso, Nicola Dalmonte, na ich miejsce weszli: Simone Guerra, Antonio Cinelli, Loris Zonta. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davide Gavazziego, Patricka Ciurrii, Matteo Rossettiego zajęli: Sebastian Musiolik, Manuel Scavone, Simone Pasa. Między 68. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Giacomo Bindi
22′ Matteo Bruscagin
Alessandro Vogliacco85′
Emanuele Padella
Michele Camporese75′
 62′ Daniel Cappelletti
Alberto Barison
Pietro Beruatto
Nicola Falasco
75′ Luca Rigoni
Luca Magnino
58′ Jari Vandeputte
Matteo Rossetti88′
83′ Nicola Dalmonte
Giacomo Calò68′
83′ Simone Pontisso
Patrick Ciurria67′
63′ Riccardo Meggiorini
Davide Gavazzi31′ 67′
58′ Gabriele Gori
Mirko Stefani
83′ Antonio Cinelli
Gianvito Misuraca
Federico Matías Scoppa
Simone Pasa88′
83′ Loris Zonta
Manuel Scavone67′
58′ Stefano Giacomelli
Karlo Butić
63′ Simone Guerra
Sebastian Musiolik67′
Lamin Jallow
Federico Secli
58′ Alessandro Marotta

Przewaga zespołu LR Vicenza Virtus w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze LR Vicenza Virtus obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Zespół LR Vicenza Virtus w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.