Liga włoska - 2. kolejka Serie B: Empoli FC - SS Monza 1912 0-0

3 października na Stadio Carlo Castellani odbyło się spotkanie 2. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Empoli FC i SS Monza 1912. Mecz zakończył się remisem 0-0.

2. kolejka Włochy - Serie B
2020-10-03 16:15 | Stadion: Stadio Carlo Castellani | Arbiter: Antonio Di Martino
Empoli FC
SS Monza 1912
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Empoli FC wygrał aż trzy razy, a przegrał tylko raz.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia ukarał kartką Andreę Barberisa, zawodnika gości. W 59. minucie Samuele Ricci został zmieniony przez Nicolasa Haasa.

Trener SS Monza 1912 postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Pepína i na pole gry wprowadził napastnika Kevina-Prince'a Boatenga. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Dany Mota został zmieniony przez Mattię Finotta, co miało wzmocnić jedenastkę SS Monza 1912. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Moreo na Nedima Bajramiego. W 84. minucie arbiter pokazał kartkę Leo Štulacowi z zespołu gospodarzy.

Mario Sampirisi
59′ Samuele Ricci
Marco Armellino66′
71′ Filippo Bandinelli
Andrea Colpani66′
88′ Stefano Moreo
Andrea Barberis49′
84′ Leo Štulac
Antonino Barillà66′
88′ Nedim Bajrami
Andrea D'Errico
71′ Samuele Damiani
Marco Ezio Fossati
Tommaso Fantacci
Davide Frattesi66′
59′ Nicolas Thibault Haas
Kevin-Prince Boateng79′
Davide Merola
Mattia Finotto79′
Marco Olivieri
Mirko Marić75′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka SS Monza 1912 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.