Liga włoska - 19. kolejka Serie C: Viterbese Castrense - Virtus Francavilla 2-1 (0-0)

15 grudnia na Stadio Enrico Rocchi w Viterbo odbyło się spotkanie 19. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Viterbese Castrense i Virtusu Francavilla. Mecz zakończył się zwycięstwem Viterbese Castrense 2-1. Pojedynek obejrzało 900 widzów.

19. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-15 15:15 | Stadion: Stadio Enrico Rocchi | Widzów: 900 | Arbiter: M. Acanfora
M. Marozzi 90'

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Viterbese Castrense wyszedł w zmienionym składzie, za Olivera Ursę, Maria Pacillego weszli Daniel Bezziccheri, Mamadou Tounkara. W 75. minucie za Andreę Bova wszedł Leonardo Di Cosmo.

Trener Viterbese Castrense postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Andreę De Falco i na pole gry wprowadził napastnika Salvatore Molinara, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. A kibice Virtusu Francavilla nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marca Marozziego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Federico Zenuni. Posunięcie trenera było słuszne. Marca Marozziego strzelił wyrównującego gola w drugiej minucie doliczonego czasu starcia spotkania.

W tym czasie piłkarze Viterbese Castrense nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 84. minucie Michele Volpe dał prowadzenie swojej drużynie. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 86. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Francesco De Giorgi osłabiając zespół Viterbese Castrense.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół Virtusu Francavilla w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania bramkę wyrównującą zdobył Marco Marozzi.

Mamadou Tounkara z Viterbese Castrense minutę później dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę.

Drużyna Viterbese Castrense nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W doliczonej czwartej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Zhivko Atanasov.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Giacomo Poluzzi
 90′ Zhivko Atanasov
Alessandro Albertini
Federico Baschirotto
Alessandro Caporale
86′ Francesco De Giorgi
Daniele Marino89′
Toni Markić
Leonardo Nunzella
76′ Andrea De Falco
Andrea Tiritiello
Andrea Errico
Andrea Bovo75′
46′ Mario Pacilli
Federico Mastropietro
Davide Sibilia
Federico Zenuni81′
46′ Oliver Urso
Leonardo Perez
 84′ 89′ Michele Volpe
Francesco Puntoriere
Massimiliano Maraolo
Bryan Costa
Roberto Pini
Francesco De Luca
89′ Edoardo Bianchi
Matteo Calcagno
Alessio Milillo
Luca Sparandeo
89′ Ludovico Ricci
Francesco Carella
Giuseppe Scalera
Leonardo Di Cosmo75′
Mattia Zanoli
Marco Marozzi81′  90′
46′ 89′ Daniel Bezziccheri
Antonio Miccoli89′
76′ Salvatore Molinaro

Sebastiano Svidercoschi

46′ 90′ Mamadou Tounkara

Piłkarze Viterbese Castrense dostali w meczu sześć żółtych kartek i dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Virtusu Francavilla w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Viterbese Castrense będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Paganiem. Jego przeciwnikiem będzie Paganese Calcio 1926. Natomiast w niedzielę Urbs Sportiva Reggina 1914 będzie rywalem drużyny Virtusu Francavilla w meczu, który odbędzie się w Reggio Kalabrii.