Liga włoska - 19. kolejka Serie C: Teramo Calcio - Calcio Catania 1-1 (0-0)

15 grudnia na Stadio Gaetano Bonolis odbyło się spotkanie 19. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Teramo Calcio i Cataniej. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 2 264 widzów.

19. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-15 15:15 | Stadion: Stadio Gaetano Bonolis | Widzów: 2264 | Arbiter: N. Marini
Teramo Calcio
Calcio Catania
1
1
F. Bombagi 78'
A. Esposito 82'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Trener Cataniej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maksa Barišiča. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Matteo Di Piazza. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 66. minucie Simone Santoro zastąpił Simone Minellego. W tej samej minucie trener Teramo Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Simone Magnaghi, a murawę opuścił Riccardo Martignago.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole Cataniej doszło do zmiany. Davis Curiale wszedł za Andreę Mazzaraniego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Teramo Calcio w 78. minucie spotkania, gdy Francesco Bombagi strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy Cataniej: Rosario Bucolo, Vincenzo Sarno, Emanuele Catania, a na ich miejsce weszli Giuseppe Rizzo, Davide Di Molfetta, Kevin Biondi.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 82. minucie wynik ustalił Andrea Esposito.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Luca Calapai
85′ Luca Iotti
Jacopo Dall'Oglio
 78′ Francesco Bombagi
Andrea Mazzarani75′
Pedro Miguel Costa Ferreira
Giovanni Pinto
87′ Domenico Mungo
Giuseppe Rizzo81′
66′ Simone Santoro
Davide Di Molfetta81′
66′ Riccardo Martignago
Mario Noce
85′ Marco Soprano
Marco Biagianti
Pietro Angeletti
Rosario Bucolo81′
87′ Riccardo Cappa
Cristian Llama
66′ Simone Minelli
Vincenzo Sarno81′
Federico Viero
Maks Barišič36′
Daniel Birligea
Emanuele Catania81′
66′ Simone Magnaghi
Davis Curiale75′

Piłkarze Teramo Calcio otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Teramo Calcio w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższą niedzielę zespół Cataniej będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie US Avellino 1912. Tego samego dnia Catanzaro Calcio 2011 zagra z jedenastką Teramo Calcio na jej terenie.