Liga włoska - 19. kolejka Serie C: Sicula Leonzio - Urbs Reggina 1-2 (0-0)

W meczu 19. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 15 grudnia, drużyna Sicula Leonzio przegrała z Urbs Reggina 1-2 (0-0). Mecz na Stadio Comunale Angelino Nobile w Lentiniem obejrzało 1 604 widzów.

19. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-15 17:45 | Stadion: Stadio Comunale Angelino Nobile | Widzów: 1604 | Arbiter: A. Colombo
Reginaldo 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Sicula Leonzio wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie Matteo Rubin zastąpił Gabriele Rolanda. Trener Urbs Reggina wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dimitrisa Sounasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Nicolò Bianchi. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

W tej samej minucie w drużynie Urbs Reggina doszło do zmiany. Rigoberto Rivas wszedł za Nicolę Belloma. Chwilę później trener Sicula Leonzio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Maura Bollina. Na boisko wszedł Vincenzo Vitale, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tym czasie zawodnicy Sicula Leonzio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Filippo Scardina.

Zespół Urbs Reggina wyrównał wynik meczu. W 66. minucie German Denis wyrównał wynik meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

Między 71. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sicula Leonzio: Marco Palermo, Linas Mėgelaitis, Filippo Scardina, na ich miejsce weszli: Giuseppe Sicurella, Gianluca Esposito, Facundo Lescano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davide Bertonciniego, Simone Corazzy zajęli: Reginaldo, Lorenzo Paolucci. W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Christian Sosa z drużyny Sicula Leonzio i musiał opuścić boisko.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Urbs Reggina w 90. minucie spotkania, gdy Reginaldo strzelił drugiego gola. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Edoardo Blondett
90′ Christian Nicolás Sosa De Luca
Nicola Bellomo57′
78′ Linas Mėgelaitis
Nicolò Bianchi57′
78′ Marco Palermo
Francesco De Rose
62′ Mauro Bollino
Simone Corazza80′
 64′ (k.) 88′ Filippo Maria Scardina
Francesco Salandria
78′ Gianluca Esposito
Dimitris Sounas57′
Paolo Grillo
Reginaldo Ferreira da Silva71′  90′
78′ Giuseppe Sicurella
Hachim Mastour
88′ Facundo Lescano
Rigoberto Manuel Rivas Vindel57′
Danilo Terranova

62′ Vincenzo Vitale

Arbiter pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Urbs Reggina przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Urbs Reggina w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższą niedzielę zespół Urbs Reggina będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Virtus Francavilla. Tego samego dnia SSC Bari będzie gościć zespół Sicula Leonzio.