Liga włoska - 19. kolejka Serie C: Potenza Calcio - Paganese 1926 1-0 (0-0)

W meczu 19. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 15 grudnia, zespół Potenza Calcio zwyciężył z Paganese 1926 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Comunale Alfredo Viviani obejrzało 2 619 widzów.

19. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-15 17:45 | Stadion: Stadio Comunale Alfredo Viviani | Widzów: 2619 | Arbiter: M. Gualtieri
SSD Potenza Calcio
Paganese Calcio 1926
1
0
J. Murano 49'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Potenza Calcio wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

W 32. minucie Emerson został zmieniony przez Luigiego Silvestriego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Potenza Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Daniele Ferriego wszedł Mario Coppola. Na drugą połowę zespół Potenza Calcio wyszedł w zmienionym składzie, za Sebastiana Longa wszedł França.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Potenza Calcio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 49. minucie Jacopo Murano dał prowadzenie swojej drużynie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Trener Paganese 1926 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Calila. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Thomas Alberti. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Potenza Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Álvaro, a murawę opuścił Manuel Ricci. W 79. minucie Jacopo Murano został zmieniony przez Pietra Arcidiacona, co miało wzmocnić drużynę Potenza Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Caccettę na Abou Diopa.

Giulio Carotenuto71′
32′ Emerson Ramos Borges
Cristian Caccetta85′
71′ Manuel Ricci
Giorgio Capece
46′ Daniele Ferri Marini
Giuseppe Guadagni
46′ Sebastiano Longo
Thomas Alberti71′
 49′ 79′ Jacopo Murano
Marco Schiavino
32′ Luigi Silvestri
Angelo Bonavolontà
46′ Mario Coppola
Fabrizio Massimo Bramati
71′ Álvaro Juliano Ongilio
Danilo Gaeta67′
79′ Pietro Arcidiacono
Kevin Lidin
46′ Carlos França