Liga włoska - 19. kolejka Serie C: Olbia Calcio - Juventus U-23 1-1 (0-1)

W meczu 19. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 15 grudnia, drużyna Olbii Calcio zremisowała z Juventusem U23 1-1 (0-1). Mecz na Stadio Bruno Nespoli obejrzało 912 widzów.

W  meczu 19. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 15 grudnia, drużyna Olbii Calcio zremisowała  z Juventusem U23  1-1 (0-1). Mecz na Stadio Bruno Nespoli obejrzało 912 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Juventusu U23 wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Juventusu U23 w 27. minucie spotkania, gdy Luca Clemenza zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Juventusu U23.

Drugą połowę zespół Juventusu U23 rozpoczął w zmienionym składzie, za Marca Olivieriego wszedł Idrissa Touré. Trener Olbii Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Giacomo Parigi, a murawę opuścił Nicholas Pennington. Giacomo Parigi nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W 55. minucie Luca Clemenza zastąpił Stefana Beltramego. W 59. minucie w drużynie Olbii Calcio doszło do zmiany. Andrea Mastino wszedł za Francesca Pisana.

Zespół Olbii Calcio nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Giacomo Parigi.

Kibice Juventusu U23 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lucę Zanimacchię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Han Kwang-Song. W 70. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Luca Clemenza z zespołu Juventusu U23 i musiał opuścić boisko. W 72. minucie Alessandro Di Pardo został zmieniony przez Lucasa Rosę, a za Manola Portanovę wszedł na boisko Eric Lanini, co miało wzmocnić drużynę Juventusu U23. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Biancu na Lucę Mancę.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Juventusu U23 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą niedzielę zespół Juventusu U23 zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Novara Calcio. Tego samego dnia Robur Siena Srl zagra z drużyną Olbii Calcio na jej terenie.