Liga włoska - 19. kolejka Serie C: Monopoli Calcio 1966 - US Avellino 1912 0-2 (0-1)

15 grudnia na Stadio Vito Simone Veneziani odbyło się spotkanie 19. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami SS Monopoli i US Avellino. Mecz zakończył się zwycięstwem US Avellino 2-0. Na stadionie stawiło się 2 220 widzów.

19. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-15 17:45 | Stadion: Stadio Vito Simone Veneziani | Widzów: 2220 | Arbiter: A. Santoro
Monopoli Calcio 1966
US Avellino 1912
0
2
F. Parisi 27'
A. Di Paolantonio 49'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Trzeba było trochę poczekać, aby Fabiano Parisi wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Avellino , strzelając gola w 27. minucie pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki US Avellino.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Avellino w 49. minucie spotkania, gdy Alessandro Di Paolantonio zdobył drugą bramkę. W 54. minucie Cristian Hadziosmanovic został zmieniony przez Massima Tazzera.

W tej samej minucie w jedenastce SS Monopoli doszło do zmiany. Daniele Donnarumma wszedł za Maria Mercadantego. W tej samej minucie trener SS Monopoli postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Vittorio Triarico, a murawę opuścił Francesco Giorno. Trzeba było trochę poczekać, aby trener US Avellino postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Luisa Alfagemego. Na boisko wszedł Diego Albadoro, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Julián Illanes Minucci
54′ Cristian Hadziosmanovic
Giuliano Laezza
54′ Mario Mercadante
Santiago Eduardo Morero
Giuseppe Carriero
Fabiano Parisi  27′
54′ Francesco Giorno
Simone De Marco81′
Marco Piccinni
Alessandro Di Paolantonio  49′
Arensi Rota
Claudiu Micovschi90′
79′ Jefferson Andrade Siqueira
Silvio Petrucci
54′ Massimo Tazzer
Walter Zullo
54′ Daniele Donnarumma
Tommaso Carbonelli
Cristian Nina
Duilio Evangelista81′
Alessio Tuttisanti
Nermin Karic90′
67′ Luigi Cuppone
Diego Albadoro80′
Christian Mariano

79′ Francesco Paolo Salvemini

54′ 67′ Vittorio Triarico Tateo

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom US Avellino pokazał sześć.

Zespół SS Monopoli w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę drużyna US Avellino zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie Calcio Catania. Tego samego dnia US Vibonese Calcio będzie przeciwnikiem jedenastki SS Monopoli w meczu, który odbędzie się w Vibo Valentii.