Liga włoska - 19. kolejka Serie C: Modena FC - Ravenna FC 2-0 (0-0)

14 grudnia na Stadio Alberto Braglia odbyło się spotkanie 19. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Modena FC i Revenna FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Modena FC 2-0. Na stadionie zasiadło 6 354 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Szymona Fydę występującego w Revenna FC.

19. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-14 15:15 | Stadion: Stadio Alberto Braglia | Widzów: 6354 | Arbiter: D. Virgilio
Modena FC
Ravenna FC
2
0
A. Spagnoli 48'
G. Zaro 63'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Revenna FC wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Stefano Pellizzari osłabiając tym samym drużynę gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Modena FC w 48. minucie spotkania, gdy Alberto Spagnoli strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 52. minucie Niccolò Ricchi zastąpił Ermesa Purra.

Zespół Revenna FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie wynik ustalił Giovanni Zaro.

Między 64. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze Revenna FC: Vincenzo Mustacciolo, Salvatore Papa, Filippo Lora, Manuel Nocciolini, na ich miejsce weszli: Davide Grassini, William Jidayi, Marco Fiorani, Giuseppe Giovinco. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lorenza De Grazii, Sodinhy zajęli: Gianluca Laurenti, Bruno Gomes. Niedługo później trener Modena FC postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Alberta Spagnolego wszedł Emanuele Politti, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w zespole Modena FC doszło do zmiany. Simone Rossetti wszedł za Tiziana Tulissiego.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Matteo Ronchi
 63′ Giovanni Zaro
Alex Sirri
Guido Davì
Filippo Lora74′
67′ Lorenzo De Grazia
Vincenzo Mustacciolo64′
74′ Monteiro Sodinha Diogo Felipe
Giacomo Nigretti
Rabiu Riliwan Oyndamola
Salvatore Papa74′
 48′ 82′ Alberto Spagnoli
Manuel Nocciolini74′
82′ Tiziano Tulissi
Ermes Purro52′
82′ Emanuele Politti
Szymon Fyda
67′ Gianluca Laurenti
Giuseppe Giovinco74′
Tommaso Spaviero

Carlo Emanuele Ferrario

74′ Bruno Gomes de Oliveira Conceição

82′ Simone Rossetti

Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Modena FC przyznał dwie żółte.

Drużyna Modena FC w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.

22 grudnia drużyna Modena FC zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie LR Vicenza Virtus. Tego samego dnia Ferman zagra z zespołem Revenna FC na jego terenie.