Liga włoska - 19. kolejka Serie C: Catanzaro Calcio 2011 - AZ Picerno ASD 1-0 (0-0)

15 grudnia na Stadio Nicola Ceravolo odbyło się spotkanie 19. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Catanzaro 2011 i AZ Picerno. Mecz zakończył się zwycięstwem Catanzaro 2011 1-0. Na stadionie zasiadło 3 416 widzów.

19. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-15 17:45 | Stadion: Stadio Nicola Ceravolo | Widzów: 3416 | Arbiter: C. Panettella
Catanzaro Calcio 2011
AZ Picerno ASD
1
0
L. Martinelli 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Catanzaro 2011 postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Mamadou Kanoute'a i na pole gry wprowadził napastnika Andreę Bianchimana, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Chwilę później trener AZ Picerno postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Lorenza Mellego. Na boisko wszedł Emilio Vanacore, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W tej samej minucie Umberto Nappello został zastąpiony przez Antonia Calabresego. Między 69. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Catanzaro 2011: Andrea Signorini, Luca Giannone, Simone Tascone, Manuel Fischnaller, na ich miejsce weszli: Alessandro Favalli, Lorenzo Di Livio, Andrea Risolo, Doudou Mangni. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Francesca Bertola, Tanasiego Kosovana zajęli: Giusto Priola, Nicolas La Vigna. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Emilio Vanacore, osłabiając zespół AZ Picerno.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Luca Martinelli dla drużyny Catanzaro 2011. Bramka padła w tej samej minucie.

Pasquale Pane
 90′ Luca Martinelli
Francesco Bertolo69′
Manuel Nicoletti
Nebil Caidi
Cristian Riggio
Francesco Fontana
70′ Andrea Signorini
Walter Guerra
70′ Luca Giannone
Lorenzo Melli63′
58′ Mamadou Yaye Kanoute
Matteo Calamai
Mattia Maita
Tanasii Kosovan84′
Giuseppe Statella
Mario Vrdoljak
78′ Simone Tascone
Umberto Nappello63′
78′ Manuel Fischnaller
Giusto Priola69′
70′ Alessandro Favalli
Emilio Vanacore63′ 90′
Giuseppe Figliomeni
Alessio Donnarumma
78′ Andrea Risolo
Emmanuele Esposito
58′ Andrea Bianchimano
Domenico Ruggieri
70′ Lorenzo Di Livio
Claudio Sparacello
78′ Doudou Mangni

Arbiter pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Catanzaro 2011 przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna AZ Picerno w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższą sobotę zespół AZ Picerno rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie USD Cavese 1919. Natomiast w niedzielę Teramo Calcio będzie gościć zespół Catanzaro 2011.