Liga włoska - 19. kolejka Serie C: Carrarese Calcio - US Pianese ASD 1-1 (0-0)

W starciu 19. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 14 grudnia, jedenastka Carrarese Calcio zremisowała z US Pianese 1-1 (0-0). Mecz na Stadio dei Marmi w Carrarze obejrzało 1 057 widzów.

19. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-14 21:00 | Stadion: Stadio dei Marmi | Widzów: 1057 | Arbiter: C. Petrella
Carrarese Calcio
US Pianese ASD
1
1
S. Infantino 60'
M. Momentè 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Carrarese Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Francesca Mezzoniego wszedł Lorenzo Pasciuti. Trener Carrarese Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Francesco Tavano, a murawę opuścił Elio Calderini.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Carrarese Calcio w 60. minucie spotkania, gdy Saveriano Infantino strzelił pierwszego gola. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 71. minucie Gabriele Carannante został zmieniony przez Davide Seminarę. Trener US Pianese wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Damiana Rinaldiniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Emilio Dierna. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola. Od 76 minuty boisko opuścili piłkarze Carrarese Calcio: Saveriano Infantino, Michele Murolo, Giovanni Foresta, na ich miejsce weszli: Massimo Maccarone, Diego Conson, Daniel Agyei. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matteo Figolego, Giovanniego Catanesego, Gabriele Vavassoriego zajęli: Antonio Romano, Giuseppe Montaperto, Luca Scarlino.

Zespół Carrarese Calcio długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 33 minuty, jednak drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Matteo Momentè. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Stefano Cason
85′ Michele Murolo
Gabriele Carannante71′
90′ Giovanni Foresta
Giovanni Catanese85′
46′ Francesco Mezzoni
Matteo Figoli85′
Nicola Valente
Luca Simeoni
46′ Elio Calderini
Matteo Momentè  90′
 60′ 76′ Saveriano Infantino
Paul Akpan Udoh
Niccolò Pinna
Lorenzo Sarini
Andrea Badan
Simone Ambrogio
85′ Diego Conson
Davide Seminara71′
Kalifa Manneh
Luca Benedetti
Nicholas Rizzo
Giuseppe Montaperto85′
90′ Daniel Agyei
Damiano Rinaldini71′
Davide Fortunati
Antonio Romano85′
46′ Lorenzo Pasciuti
Luca Scarlino90′
76′ Massimo Maccarone

46′ Francesco Tavano

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

22 grudnia zespół US Pianese zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie FC Pro Vercelli Calcio. Tego samego dnia US Pontedera 1912 zagra z jedenastką Carrarese Calcio na jej terenie.