Liga włoska - 19. kolejka Serie B: SS Juve Stabia - Cosenza Calcio 1-0 (0-0)

W spotkaniu 19. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 29 grudnia, zespół SS Juve Stabia wygrał z Cosenza Calcio 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Comunale Romeo Menti w Castellammare di Stabii obejrzało 4 454 widzów.

19. kolejka Włochy - Serie B
2019-12-29 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Romeo Menti | Widzów: 4454 | Arbiter: G. Aureliano
SS Juve Stabia
Cosenza Calcio
1
0
F. Forte 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów zespół SS Juve Stabia wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cosenza Calcio: Danielowi Sciaudone'owi w 27. i Matteo Legittimowi w 38. minucie.

W 61. minucie Marcel Büchel zastąpił Alessandra Mallama. W 63. minucie Luigi Canotto został zmieniony przez Karamoka Cisségo, co miało wzmocnić drużynę SS Juve Stabia. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tommasa D'Orazia na Achrafa Lazaara w 74. minucie.

Między 70. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom SS Juve Stabia i jedną drużynie przeciwnej. Trener SS Juve Stabia postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Alfreda Bifulca i na pole gry wprowadził napastnika Alessandra Rossiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Chwilę później trener Cosenza Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Nicholas Pierini, a murawę opuścił Zinédine Machach.

W 83. minucie w jedenastce Cosenza Calcio doszło do zmiany. Leandro Greco wszedł za Jaime Báeza. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia kartkę dostał Anibal z Cosenza Calcio.

Jedyną bramkę meczu dla SS Juve Stabia zdobył z karnego Francesco Forte w 90. minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Achrafowi Lazaarowi i Karamokowi Cissému.

Araujo Capela Anibal88′
70′ Giacomo Ricci
Angelo Corsi78′
Magnus Troest
Tommaso D'Orazio74′
Roberto Vitiello
Riccardo Idda
78′ Alfredo Bifulco
Matteo Legittimo38′
Bright Christopher Addae
Zinédine Machach80′
61′ Marcel Büchel
Jeremy Broh
73′ Giacomo Calò
Daniel Sciaudone27′
 90′ (k.) Francesco Forte
Jaime Báez Stábile83′
63′ Luigi Canotto
Mattia Trovato
61′ Alessandro Mallamo
Gianluca Litteri
Kingsley Boateng
Nicholas Pierini80′
63′ 90′ Karamoko Cissé

Ferdinando Del Sole

Fabrizio Melara

78′ Alessandro Rossi

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy SS Juve Stabia otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.