Liga włoska - 19. kolejka Serie B: Empoli FC - AS Livorno Calcio 1-1 (1-1)

29 grudnia na Stadio Carlo Castellani odbyło się spotkanie 19. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Empoli FC i AS Livorno. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 5 689 widzów.

19. kolejka Włochy - Serie B
2019-12-29 21:00 | Stadion: Stadio Carlo Castellani | Widzów: 5689 | Arbiter: S. Sozza
Empoli FC
AS Livorno Calcio
1
1
L. Mancuso 23'
M. Marras 19'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków zespół Empoli FC wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze AS Livorno nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie Manuel Marras dał prowadzenie swojej jedenastce z rzutu karnego.

Zawodnicy Empoli FC nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 23. minucie bramkę wyrównującą zdobył Leonardo Mancuso. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Od 36. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 62. minucie w zespole Empoli FC doszło do zmiany. Jacopo Dezi wszedł za Nedima Bajramiego. Chwilę później trener Empoli FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Tommasa Fantacciego. Na boisko wszedł Filippo Bandinelli, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Chwilę później trener AS Livorno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Filip Raicevic, a murawę opuścił Davide Marsura. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Michele Rocce i Jacopowi Deziemu. W 76. minucie Andrea Luci został zmieniony przez Federica Vivianiego.

W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jure'a Balkoveca z Empoli FC, a w 88. minucie Federica Vivianiego z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w zespole AS Livorno doszło do zmiany. Matteo Pallecchi wszedł za Svena Brakena. W drugiej połowie nie padły gole.

Alessandro Plizzari
82′ Jure Balkovec
Matija Boben
Domenico Maietta
Matteo Di Gennaro
43′ Roberto Pirrello
Antonio Porcino36′
Simone Romagnoli
Manuel Marras  19′ (k.)
62′ Nedim Bajrami
Davide Agazzi
45′ 63′ Tommaso Fantacci
Enrico Del Prato
Davide Frattesi
Andrea Luci76′
Samuele Ricci
Michele Rocca72′
 23′ Leonardo Mancuso
Gabriele Morelli
63′ Filippo Bandinelli
Michel Morganella
Luca Belardinelli
Sonny D'Angelo
62′ 72′ Jacopo Dezi

Filip Raiczević66′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Empoli FC, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka AS Livorno w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.