Liga włoska - 18. kolejka Serie C: Virtus Francavilla - USD Cavese 1919 1-0 (1-0)

W spotkaniu 18. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 8 grudnia, drużyna Virtusu Francavilla wygrała z USD Cavese 1-0 (1-0). Mecz na Stadio Giovanni Paolo II we Francavilli Fontanej obejrzało 1 099 widzów.

18. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stadio Giovanni Paolo II | Widzów: 1099 | Arbiter: A. Di Graci
Virtus Francavilla
USD Cavese 1919
1
0
F. Puntoriere 42'

W 26. minucie Fabio Delvino został zastąpiony przez Andreę Tiritiella. W tej samej minucie w zespole Virtusu Francavilla doszło do zmiany. Francesco Puntoriere wszedł za Federica Vázqueza.

Jedyną bramkę meczu dla Virtusu Francavilla zdobył Francesco Puntoriere w 42. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Virtusu Francavilla.

Niestety Luca Bisogno bramkarz USD Cavese nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Matteo Kucicha - rezerwowego bramkarza jedenastki. Między 55. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy USD Cavese: Marco Castagna, Miguel Ángel, Riccardo Spaltro, Francesco Favasuli, na ich miejsce weszli: Vincenzo Polito, Badr El Ouazni, Simone Addessi, Nunzio Di Roberto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Federica Mastropietra, Francesca Puntorierego zajęli: Andrea Bovo, Leonardo Di Cosmo.

Gabriele Rocchi
26′ Fabio Delvino
Antonio Matera
70′ Federico Mastropietro
Christian Nunziante
Federico Zenuni
Andrea Russotto
Leonardo Perez
Miguel Ángel Sainz Maza López55′
26′ Federico Nahuel Vázquez
Luigi D'Ignazio
26′ Andrea Tiritiello
Lino Marzorati
70′ Andrea Bovo
Vincenzo Polito55′
84′ Leonardo Di Cosmo
Simone Addessi60′
Marco Marozzi
Alessandro De Luca
26′  42′ 84′ Francesco Puntoriere
Claudio De Rosa

Nunzio Di Roberto82′

Gianmaria Guadagno

Badr Eddin El Ouazni55′

Salvatore Sandomenico

Piłkarze obu drużyn dostali po pięć żółtych kartek.

Zespół gospodarzy dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna USD Cavese w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół USD Cavese rozegra kolejny mecz w Castellammare di Stabii. Jego przeciwnikiem będzie Unicusano Ternana Calcio. Natomiast 15 grudnia ADC Viterbese Castrense będzie rywalem jedenastki Virtusu Francavilla w meczu, który odbędzie się w Viterbo.