Liga włoska - 18. kolejka Serie C: USD Verona - AC Reggiana 1-4 (1-3)

8 grudnia na Stadio Comunale Gavagnin-Nocini odbyło się starcie 18. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami USD Verona i AC Reggiana. Mecz zakończył się zwycięstwem AC Reggiana 4-1. Pojedynek obejrzało 1 071 widzów.

18. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-08 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Gavagnin-Nocini | Widzów: 1071 | Arbiter: M. Ricci
M. Zanini 22'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze AC Reggiana otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Mattia Marchi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AC Reggiana w 17. minucie spotkania, gdy Augustus Kargbo strzelił drugiego gola.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 22. minucie wynik na 0-3 podwyższył Matteo Zanini.

Zawodnicy USD Verona odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 38. minucie gola pocieszenia strzelił Riccardo Cazzola.

W 59. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mattia Marchi z AC Reggiana. Kibice USD Verona nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicolę Danielego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Stefano Casarotto.

W 60. minucie za Andreę Magrassiego wszedł Domenico Danti. Między 65. a 77. minutą, boisko opuścili zawodnicy USD Verona: Riccardo Cazzola, Raphael Odogwu, Paolo Sammarco, na ich miejsce weszli: Matteo Gasperi, Arturo Lupoli, Luca Manarin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matteo Zaniniego, Ivana Varonego, Alessandra Spana zajęli: Lorenzo Libutti, Lorenzo Staiti, Riccardo Santovito. Niedługo później trener AC Reggiana postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nika Kirwana wszedł Giulio Favale, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie AC Reggiana utrzymać prowadzenie.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce AC Reggiana doszło do zmiany. Fran Brodić wszedł za Augustusa Kargba. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-4.

Paolo Rozzio
60′ Stefano Casarotto
Alessandro Spanò77′
 38′ 71′ Riccardo Cazzola
Fausto Rossi
75′ Paolo Sammarco
Ivan Varone65′
60′ Andrea Magrassi
Augustus Kargbo  17′ 86′
71′ Raphael Odogwu
Adamo Haruna
60′ Nicola Danieli
Alessandro Muro
71′ Matteo Gasperi
Lorenzo Staiti65′
Luca Lavagnoli
Fran Brodić86′
60′ Domenico Danti
Giuseppe Iaquinta
71′ Arturo Lupoli

75′ Luca Manarin

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.

15 grudnia zespół USD Verona rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Alma Juventus Fano 1906. Natomiast 16 grudnia Calcio Padova Spa zagra z drużyną AC Reggiana na jej terenie.