Liga włoska - 18. kolejka Serie C: US Triestina Calcio - Modena FC 0-1 (0-0)

W pojedynku 18. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 8 grudnia, drużyna US Triestina przegrała z Modena FC 0-1 (0-0). Mecz na Stadio Nereo Rocco w Trieście obejrzało 4 897 widzów.

18. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-08 17:30 | Stadion: Stadio Nereo Rocco | Widzów: 4897 | Arbiter: C. Cudini
US Triestina Calcio
Modena FC
0
1
T. Tulissi 86'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań drużyna Modena FC wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Modena FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Brunona Gomesa wszedł Sodinha. W 57. minucie Guido Gomez został zastąpiony przez Andreę Procaccia.

Trener US Triestina wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Leonarda Gatta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Demetrio Steffè. W 74. minucie Lorenzo De Grazia został zmieniony przez Gianlucę Laurentiego, a za Salvatore Pezzellę wszedł na boisko Rabiu Oyndamola, co miało wzmocnić jedenastkę Modena FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Federica Maracchiego na Paula oraz Pabla Granochego na Davisa Mensaha.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Tiziano Tulissi. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 89. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Emanuele Politti, Andrea Boscolo, a na ich miejsce weszli Alessandro Mattioli, Tiziano Tulissi.

Guido Davì
76′ Federico Maracchi
Lorenzo De Grazia74′
68′ Demetrio Steffè
Salvatore Pezzella78′
Rocco Costantino
Bruno Gomes de Oliveira Conceição46′
57′ Guido Gomez
Alberto Spagnoli
76′ Pablo Mariano Granoche Louro
Emanuele Politti89′
76′ Paulo Henrique Rolim de Genova
Nicola Stefanelli
Andrea Ferretti
Andrea Boscolo Papo89′
68′ Leonardo Davide Gatto
Monteiro Sodinha Diogo Felipe46′
76′ Davis Mensah
Edoardo Duca
57′ Andrea Procaccio
Gianluca Laurenti74′

Rabiu Riliwan Oyndamola78′

Tommaso Spaviero

Carlo Emanuele Ferrario

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom US Triestina, natomiast piłkarzom gości przyznał cztery.

Drużyna US Triestina w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.

Już w najbliższą sobotę drużyna Modena FC zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Ravenna FC. Natomiast w niedzielę AC Rimini będzie gościć drużynę US Triestina.