Liga włoska - 18. kolejka Serie C: Urbs Reggina - Viterbese Castrense 1-0 (0-0)

W spotkaniu 18. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 8 grudnia, zespół Urbs Reggina zwyciężył z Viterbese Castrense 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Oreste Granillo w Reggio Kalabrii obejrzało 9 491 widzów.

18. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stadio Oreste Granillo | Widzów: 9491 | Arbiter: D. Perenzoni
Urbs Sportiva Reggina 1914
ADC Viterbese Castrense
1
0
G. Denis 86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Urbs Reggina wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Urbs Reggina wyszła w zmienionym składzie, za Nicola Bianchiego wszedł Dimitris Sounas. Trener Urbs Reggina wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Germana Denisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Reginaldo. Posunięcie trenera było słuszne. Germana Denisa strzelił zwycięskiego gola w 86. minucie spotkania.

Chwilę później trener Viterbese Castrense postanowił bronić wyniku. W 56. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Olivera Ursę wszedł Edoardo Bianchi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz. W 66. minucie Nicola Bellomo został zmieniony przez Rigoberta Rivasa. Między 66. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Viterbese Castrense: Andrea De Falco, Daniel Bezziccheri, Mario Pacilli, na ich miejsce weszli: Nicholas Bensaja, Davide Sibilia, Antonini Czulina. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Simone Corazzy, Gabriele Rolanda zajęli: Abdou Doumbia, Lorenzo Paolucci.

Pod koniec meczu jedyną bramkę z karnego zdobył German Denis dla drużyny Urbs Reggina. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w zespole Viterbese Castrense doszło do zmiany. Salvatore Molinaro wszedł za Edoarda Bianchiego.

Francesco De Giorgi
83′ Gabriele Rolando
Toni Markić
Marco Rossi
Prince Emmanuel Doudu Besea
66′ Nicola Bellomo
Andrea De Falco72′
46′ Nicolò Bianchi
Mario Pacilli72′
Francesco De Rose
Oliver Urso56′
66′ Simone Corazza
Daniel Bezziccheri72′
46′ Reginaldo Ferreira da Silva
Nicholas Bensaja72′
83′ Lorenzo Paolucci
Antonini Czulina72′
Francesco Salandria
Davide Sibilia72′
46′ Dimitris Sounas
Salvatore Molinaro87′
46′  86′ (k.) German Gustavo Denis
Marco Simonelli
66′ Abdou Doumbia

Hachim Mastour

66′ Rigoberto Manuel Rivas Vindel

Zawodnicy Urbs Reggina dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy siedem.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.

15 grudnia zespół Viterbese Castrense rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Virtus Francavilla. Tego samego dnia ASD Sicula Leonzio będzie rywalem drużyny Urbs Reggina w meczu, który odbędzie się w Lentiniem.