Liga włoska - 18. kolejka Serie C: Unicusano Ternana Calcio - Casertana FC 0-1 (0-1)

8 grudnia na Stadio Libero Liberati w Terniem odbyło się spotkanie 18. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Ternana Calcio i Casertana FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Casertana FC 1-0. Na stadionie stawiło się 12 500 widzów.

18. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-08 17:30 | Stadion: Stadio Libero Liberati | Widzów: 12500 | Arbiter: M. Marcenaro
Unicusano Ternana Calcio
Casertana FC
0
1
A. D'Angelo 19'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Jedyną bramkę meczu dla Casertana FC zdobył Angelo D'Angelo w 19. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Casertana FC.

W 50. minucie za Antonia Florę wszedł Gioele Origlia. Trener Casertana FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carla Clementego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Mohamed Laaribi.

W 62. minucie boisko opuścili zawodnicy Ternana Calcio : Federico Furlan, Aniello Salzano, a na ich miejsce weszli Simone Sini, Anthony Partipilo. Trener Ternana Calcio postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Marina Defendiego i na pole gry wprowadził napastnika Guida Marilunga, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 73. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ternana Calcio: Fabrizio Paghera, Jonathan Ferrante, na ich miejsce weszli: Filippo Damian, Daniele Vantaggiato. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniele Paparussa, Ernesta Starity zajęli: Pasquale Rainone, Lorenzo Cavallini.

Daniele Paparusso89′
62′ Simone Sini
Jacopo Silva
Emanuele Suagher
Angelo D'Angelo  19′
62′ Marino Defendi
Mohamed Laaribi56′
73′ Fabrizio Paghera
Leonardo Longo
Antonio Palumbo
Mak Varešanović
Luca Parodi
Antonio Zito
73′ Jonathan Alexis Ferrante
Antonio Floro Flores50′
62′ Anthony Partipilo
Petar Zivkov
73′ Filippo Damian
Carlo Clemente56′
62′ Federico Furlan
Gioele Origlia50′
62′ Aniello Salzano
Lorenzo Cavallini89′
62′ Guido Marilungo
Mattia Matese
Giuseppe Torromino

73′ Daniele Vantaggiato

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Casertana FC pokazał dwie żółte.

Jedenastka Ternana Calcio w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Ternana Calcio rozegra kolejny mecz w Castellammare di Stabii. Jej przeciwnikiem będzie USD Cavese 1919. Natomiast 15 grudnia SSC Bari zagra z jedenastką Casertana FC na jej terenie.