Liga włoska - 18. kolejka Serie C: SSC Bari - SSD Potenza Calcio 2-1 (2-1)

W starciu 18. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 8 grudnia, drużyna FC Bari wygrała z Potenza Calcio 2-1 (2-1). Mecz na Stadio Comunale San Nicola obejrzało 13 316 widzów.

18. kolejka Włochy - Serie C
2019-12-08 17:30 | Stadion: Stadio Comunale San Nicola | Widzów: 13316 | Arbiter: D. Paterna
Emerson 35'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Bari w 20. minucie spotkania, gdy Simone Simeri strzelił pierwszego gola.

Niedługo później Giovanni Terrani wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Bari, zdobywając kolejną bramkę w 26. minucie pojedynku. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Piłkarze Potenza Calcio szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Emerson.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka FC Bari wyszła w zmienionym składzie, za Manuela Scavonego wszedł Andrea Schiavone. Na murawie, jak to często zdarzało się Potenza Calcio w tym sezonie, pojawił się Orlando Viteritti, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Daniele Ferriego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Drugą połowę zespół Potenza Calcio rozpoczął w zmienionym składzie, za Antonia Isgra wszedł Agustín Vuletich. W 58. minucie Giuseppe Coccia został zastąpiony przez Antonia Sepego. A trener FC Bari wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Theophilusa Awuę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Zaccaria Hamlili.

Między 66. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Bari: Giovanni Terrani, Simone Simeri, Mirco Antenucci, na ich miejsce weszli: Roberto Floriano, Filippo Costa, Samuele Neglia. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jacopa Murana, Luigiego Silvestriego zajęli: França, Mario Coppola. W drugiej połowie nie padły gole.

Giuseppe Coccia58′
66′ Zaccaria Hamlili
Francesco Dettori
46′ Manuel Scavone
Manuel Ricci
90′ Mirco Antenucci
Daniele Ferri Marini46′
 20′ 78′ Simone Simeri
Antonio Isgrò46′
 26′ 66′ Giovanni Terrani
Jacopo Murano79′
Davide Marfella
Raffaele Ioime
78′ Filippo Costa
Vincenzo Di Somma
Giuseppe Esposito
Antonio Sepe58′
66′ Theophilus Awua
Pietro Arcidiacono
46′ Andrea Schiavone
Carlos França79′
Eugenio D'Ursi
Amil Gassama
Franco Ferrari
Sebastiano Longo
66′ Roberto Floriano
Talla Souare
90′ Samuele Neglia
Agustín Vuletich46′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.

15 grudnia drużyna Potenza Calcio rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Paganese Calcio 1926. Tego samego dnia Casertana FC będzie gościć zespół FC Bari.